Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Będzie nowy przewoźnik i 26 nowych autobusów

poniedziałek, 02 październik 2017 15:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Siedem ofert wpłynęło na przetarg na nowego operatora pięć linii komunikacji miejskiej w Radomiu. Firma, która wygra przetarg zacznie wozić mieszkańców Radomia od sierpnia przyszłego roku.

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg, bo firmie Michalczewski kończy się w lipcu 2018 roku dziesięcioletnia umowa na obsługę linii numer: 1, 2, 5, 6 i 26. Na przetarg wpłynęło siedem ofert. - Najtańszą ofertę złożyła firma Michalczewski, która zaproponowała 89 milionów złotych netto. Natomiast stawka brutto za jeden wozokilometr, to 5 złotych i 19 groszy. Najdroższą ofertę złożyła firma Mobilis. Ta oferta opiewa na ponad 111 milionów złotych netto. Natomiast brutto za wozokilometr to 6 złotych i 49 groszy – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Z nowym operatorem MZDiK podpisze umowę na 10 lat. - Ważny przetarg, bo po jego rozstrzygnięciu będziemy mieli 26 nowych autobusów i pokażemy zupełnie nową jakość w obsłudze naszych mieszkańców w komunikacji publicznej – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Nowy przewoźnik będzie wykonywał 1 milion 670 tysięcy wozokilometrów rocznie. Podstawowym wymogiem w przetargu jest zakup przez operatora, 26 nowych autobusów. - To ma być 26 fabrycznie nowych autobusów plus 2 dodatkowe, które będą stały w zajezdni. Autobusy będą w pełni klimatyzowane. Będą wyposażone w „ciepły guzik”, System Informacji Pasażerskiej, nowoczesne kasowniki i ładowarki USB – dodaje Dawid Puton.
Nowe autobusy na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 pojawią się w sierpniu przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej