Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Obawy PO o nocną i świąteczną opiekę lekarską

piątek, 29 wrzesień 2017 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

W pierwszych miesiącach funkcjonowania nowej siatki szpitali mogą nastąpić pewne utrudnienia w świadczeniu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej – uważają radne PO.

 

Nowa siatka szpitali wchodzi w życie już 1 października. Wraz z nią zmieniają się w Radomiu punkty, w których świadczona będzie nocna i świąteczna opieka lekarska. Do tej pory taką usługę prowadziły radomskie pogotowie, szpital w Krychnowicach i punkt przy ul. Okulickiego. Teraz będą to dwa szpitale: Tochtermana (choć to w praktyce, upraszczając, nadal będzie pogotowie) i Józefów. Radne PO obawiają się, że w pierwszych miesiącach mieszkańcy Radomia mogą się mylić i kierować do starych punktów lub głównie na ulicę Tochtermana. Decydować będzie lokalizacja, dostępność, bliskość całodobowych aptek. - Większość, nawet przypuszczamy, że 90 % mieszkańców naszego miasta będzie korzystać z usług stacji pogotowia ratunkowego - uważa Wioletta Kotkowska, radna PO.

A szpital nie dostał na to więcej pieniędzy. Mało – przekazywane przez NFZ środki zostały zmniejszone. - My jesteśmy zaniepokojeni, że ryczałt, który szpital otrzymał z NFZ jest mniejszy w porównaniu z 2016 rokiem. W skali roku będzie to mniej o około ćwierć miliona złotych. To naprawdę jest dużo pieniędzy – mówi Magdalena Lasota, radna PO.

NFZ będzie weryfikował liczbę pacjentów dopiero po pół roku. Może się okazać, że te pierwsze pół roku przyniesie miejskiej placówce straty. Dlatego radne PO apelują, żeby mieszkańcy starali się pamiętać, że mają do dyspozycji dwa punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. Południowa część miasta na Tochtermanna, północna – na Józefowie.
Jednocześnie ich zdaniem, zwłaszcza na początku obowiązywania nowego systemu, w punkcie przy ul. Tochtermanna może być trochę tłoczniej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej