Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

60 zatrzymanych praw jazdy

wtorek, 26 maj 2015 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

60 osób na Mazowszu straciło prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę od momentu wejścia w życie nowych przepisów ruchu drogowego, czyli zaledwie w ciągu tygodnia. W samym Radomiu prawo jazdy utraciło 3 kierowców.

Nowe przepisy ruchu drogowego i także ostrzejsze kary dla kierowców to potężna broń w rękach policjantów „drogówki”. Jednym z nowych przepisów jest ten, który pozwala policji zatrzymać prawo jazdy na 3 miesiące, jeśli kierowca jadąc w terenie zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o co najmniej 50 kilometrów na godzinę. Od 18 maja, czyli od czasu kiedy nowe przepisy weszły w życie, mazowiecka „drogówka” ukarała w ten sposób aż 60 osób. - Poniosły z tego tytułu bardzo surowe konsekwencje. Z jednej strony to jest natychmiastowe odebranie prawa jazdy i zatrzymanie go na 3 miesiące, a z drugiej strony grzywna w postaci mandatu w wysokości 500 złotych – mówi inspektor Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Okazuje się, że kierowców nie zaskoczyło wprowadzenie nowych przepisów praktycznie w środku miesiąca, ale zaskoczyła zdecydowana postawa policyjnej „drogówki”. Tylko pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym straciło 26 osób. - To 26 osób, które doświadczyły na swojej skórze, że prawo działa. Mam nadzieję, że te osoby i kolejne, czyli w sumie 60, będą miały odwagę się przyznać wśród swoich najbliższych i znajomych, że coś takiego na drodze zrobiły i jaka kara ich spotkała – dodaje inspektor Jacek Mnich. Radom na szczęście nie bije rekordów w tej niechlubnej statystyce. W ciągu ostatniego tygodnia tylko 3 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Jak informuje mazowiecka policja, zatrzymano także 20 osób, które kierowały samochodami mimo administracyjnego zakazu. Te osoby odpowiedzą przed sądem nie jak za wykroczenie, ale jak za przestępstwo.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej