Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Trwają przygotowania do zadaszenia nowej hali

czwartek, 28 wrzesień 2017 16:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Do końca roku wykonawcy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga mają wybudować zadaszenia hali i łącznika. Zadaszenie jest konieczne żeby zimą można było wykonywać prace wewnątrz obiektu.

 

Dobiega końca 17 miesiąc budowy nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga. Hala będzie częścią Radomskiego Centrum Sportu. Wykonawcy, czyli radomska firma Rosa-Bud i krakowska Maxto, przygotowują się do dwóch ważnych etapów budowy hali. - Do 30 listopada ma być hala zadaszona, a do 30 grudnia łącznik. I cały obiekt ma być zamknięty – mówi Grzegorz Janduła, prezes MOSiR w Radomiu.
Te terminy są ważne, żeby wykonawcy mogli zimą spokojnie pracować wewnątrz obiektu. Rosa-Bud i Maxto prowadzą prace jednocześnie na hali i na stadionie piłkarskim, który powstaje tuż obok. Gotowe są już fundamenty pod trybunę południową. Trwają prace przy fundamentach trybuny północnej. Małe opóźnienia w pracach spowodowały opady deszczu, które przeszły przez Radom w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Chodzi o wypompowanie wody z wykopów. MZDiK – jak mówi wiceprezydent Konrad Frysztak - zlecił już także projekt układu komunikacyjnego, który połączy ulice Struga i 11 Listopada. Za projekt odpowiada Biuro Usług Projektowych „Korma” z Radomia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej