Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Ułatwienia dla inwestorów w strefie na Wośnikach

środa, 27 wrzesień 2017 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

4 miliony złotych kosztowała budowa nowego układu komunikacyjnego w strefie ekonomicznej na Wośnikach. W ten sposób magistrat chce zachęcać przedsiębiorców do inwestowania w strefie

 

Strefa ekonomiczna na Wośnikach wchodzi w skład Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Te tereny dołączono do strefy w 2010 roku. Teraz miasto zainwestowało w nowy układ komunikacyjny. Ma być magnesem dla przedsiębiorców. - To układ komunikacyjny, który kosztował 4 miliony złotych. Ten układ przedstawiamy naszym przedsiębiorcom i inwestorom, którzy chcą rozwijać swoje inwestycje na radomskich Wośnikach – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Nowe drogi wybudowała firma Strabag. Miasto chwali współpracę. Podkreśla, że inwestycja powstała w terminie. - Przy okazji poprawiliśmy na tym odcinku wygląd drogi krajowej numer 7. Pasy włączenia i wyłączenia w drogę krajową wymagały sfrezowania. Tam także wykonaliśmy kilka prac, żeby ta przedsiębiorcza wizytówka naszego miasta wyglądała dobrze – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Strefa na Wośnikach ma powierzchnię około 60 hektarów. Ulokowało się w niej już 12 firm. Siedem z nich działa na podstawie specjalnego zezwolenia Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trzy kolejne zakłady są w budowie. - Wartość inwestycji na tym terenie, która jest deklarowana przez inwestorów, to blisko 100 milionów złotych. Ilość deklarowanych miejsc pracy to blisko 400. To są także firmy, które korzystają z pakietów przygotowanych przez Radomską Strefę Gospodarczą – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
Łącznie we wszystkich trzech radomskich lokalizacjach Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa na podstawie stosownych zezwoleń 25 zakładów. Kilkadziesiąt kolejnych podmiotów ulokowało tu swoje przedsiębiorstwa, choć nie korzystają z uprawnień, jakie strefa daje. Wartość inwestycji w strefie sięgnęła 750 milionów złotych. Firmy zatrudniły ok. 2 tysięcy osób. Planują zatrudnić jeszcze ok. 1000.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej