Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Od 1 października na Józefowie mniej łóżek

wtorek, 26 wrzesień 2017 15:09
Dział: Wiadomości
Autor 

37 łóżek zostanie zlikwidowanych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie z dniem 1 października. To kolejny etap restrukturyzacji wdrażanej od kilku miesięcy przez zarząd lecznicy.

 

Najwięcej, bo 14 łóżek zostanie zlikwidowanych na szpitalnym oddziale klinicznym neurochirurgii. Z 34 zostanie 14. Na neurologii zamiast 26 będzie 19 łóżek. Na oddziale okulistyki zamiast 26 – 16. Z pediatrii ubędzie 6 łóżek. W sumie, z dniem 1 października w szpitalu na Józefowie zostanie zlikwidowanych 37 łóżek. - Ograniczenia liczby łóżek to racjonalizacja wydatków szpitala. Niepotrzebne są łóżka, które nie są wykorzystywane przez pacjentów - mówi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

To kolejny etap likwidacji. Już w lipcu na Józefowie liczba łóżek zmniejszyła się o 64. - W tym momencie nie ma takiej decyzji żeby kolejne łóżka były likwidowane - dodaje Karolina Gajewska.

Rzecznik szpitala mówi, że likwidacja łóżek przeprowadzona jest po to, żeby szpital zaoszczędził. Na pytanie o konkretne kwoty oszczędności na razie nie ma konkretnej odpowiedzi. Karolina Gajewska informuje, że trzeba poczekać kilka miesięcy na rzeczywiste wyniki. Przekonuje, że sytuacja pacjentów po kolejnej likwidacji łóżek nie ulegnie zmianie. - Pacjentom gorzej nie będzie. Każdy otrzyma taką opiekę, jaką miał do tej pory – twierdzi Karolina Gajewska.

Od 1 października w szpitalu na Józefowie będzie 760 łóżek. Wcześniej lecznica dysponowała ponad 860 łóżkami.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej