Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

ZUS ostrzega przed fałszywymi pośrednikami

wtorek, 26 wrzesień 2017 15:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Pośrednicy, którzy oferują wyliczenie emerytury korzystniejsze niż u doradców emerytalnych ZUS to naciągacze – ostrzega urząd. Przestrzega prze korzystaniem z usług takich osób.

 

Coraz więcej przypadków fałszywych pośredników emerytalnych odnotowuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Najwięcej zdarzeń tego typu do tej pory dochodziło na Śląsku, ale coraz częściej takie przypadki zdarzają się na Mazowszu. Dlatego ZUS przestrzega klientów przed oszustami. Jak informuje regionalny rzecznik ZUS, najczęściej tacy pośrednicy oferują wyliczenie przyszłej emerytury lub wypełnienie wniosku emerytalnego i obiecują, że będzie to korzystniejsze niż u doradców emerytalnych ZUS. Oczywiście za usługę trzeba zapłacić. - Często przybiera to formę „łowienia” klienta pod placówką ZUS. Taka nagabywana, zdezorientowana osoba często godzi się zapłacić kilkadziesiąt złotych. Co więcej, przekonuje potem swoich znajomych do tego samego – mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik ZUS województwa mazowieckiego.

ZUS radzi, żeby korzystać z porad doradców emerytalnych, którzy urzędują w ZUS-ie. Te porady są bezpłatne. - Naciągacze nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Można tylko na tym stracić – dodaje Piotr Olewiński.

Jeśli zdarzy się nam spotkać z ofertą od nieprawdziwego pośrednika, to nie korzystajmy z niej – mówi rzecznik ZUS. Urząd prosi też, żeby o wszystkich tego typu zdarzeniach informować najbliższy oddział zakładu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • ZUS kontroluje zwolnienia

  W ubiegłym roku w ponad 100 przypadkach ZUS cofnął zasiłek chorobowy. W ponad 50 przypadkach podważył zasadność zwolnienia lekarskiego.

 • Coraz mniej czasu na rozliczenie z ZUS

  Do końca lutego osoby które pobierają wcześniejszą emeryturę oraz renciści i w ubiegłym roku dodatkowo dorabiały, maja czas na poinformowanie ZUS-u o dodatkowych przychodach. Nie dotyczy to „pełnoprawnych” emerytów.

 • Wnioski o obniżenie wieku emerytalnego. Podsumowanie ZUS

  Ponad 7 tysięcy wniosków o obniżenie wieku emerytalnego złożonych zostało w IV kwartale 2017 roku w radomskim oddziale ZUS. Większość to wnioski złożone przez kobiety.

 • Wchodzą e-ZLA – nowe zwolnienia lekarskie

  W roku 2018 Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje kilka zmian. Jedną z poważniejszych będą e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej