Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Piknik zdrowia

wtorek, 26 maj 2015 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Promocja zdrowia i badań profilaktycznych były głównym celem Pikniku Zdrowia, który odbył się, tradycyjnie, na ulicy Żeromskiego przy parku Kościuszki.

To już trzeci Piknik Zdrowia. Na scenie występy dzieci – tu ze szkoły podstawowej nr 23. Przy ulicy Żeromskiego stragany i punkty, w których porad udzielali specjaliści. Bo piknik zdrowia ma przypominać, że zdrowie jest najważniejsze, a profilaktyka skuteczniejsza i tańsza niż późniejsze leczenie. - Zachęcałam tutaj mieszkańców, ale i gości z zewnątrz do tego, żeby skorzystali z porad specjalistów, którzy tutaj się zgromadzili – mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Uczestnikiem pikniku był m.in. prezydent Radomia, którego pytaliśmy, czy także skorzystał z porad i, po bardzo aktywnym ubiegłym tygodniu, także zmierzył sobie np. ciśnienie. - Ja regularnie mierzę ciśnienie, na szczęście mam w normie. Ale nie ukrywam, że ostatni tydzień był dobry przede wszystkim dla miasta, dla radomian, bo jest szansa na zrealizowanie wielu projektów, które do tej pory ciężko było zrealizować - mówi Radosław Witkowski, prezydent miasta. Podczas pikniku władze miasta przekazały radomskiej stacji pogotowia nową karetkę. - To jest karetka ze środków budżetowych. Zdecydowaliśmy się na taki zakup i uzupełnienie taboru radomskiego pogotowia ratunkowego. Mam nadzieję, że ta karetka będzie rzadko używana, ale jeśli będzie już używana to będzie chroniła życie i zdrowie nas, radomian - mówi Radosław Witkowski. Dla uczestników pikniku zagrała także m.in. radomska Orkiestra Wojskowa. Z gośćmi. Z orkiestrą wystąpiła Justyna Piątek. - Bardzo staraliśmy się, żeby to była większość melodii polskich, z polskich seriali, czy też wersje instrumentalne polskich piosenek no i polskie piosenki – tłumaczy dobór repertuaru kpt. Sławomir Ćwiek, kapelmistrz orkiestry. Patronami pikniku byli prezydent Radomia oraz wojewoda mazowiecki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Białobrzegi: w niedzielę piknik na rzecz Szymonka

  W niedzielę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach odbędzie się piknik charytatywny. Szkoła zbiera pieniądze na leczenie małego Szymonka, który ma raka złośliwego raka oka.

 • MOSiR rozpoczyna akcję Lato 2016

  Rozpoczyna się akcja Lato 2016. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na niedzielę na Piknik Strażacki. To pierwsza z atrakcji, jakie czekają radomian przez cale wakac

 • Konstytucje i kokardy z okazji Dnia Flagi

  Członkowie radomskiej Platformy Obywatelskiej z okazji Święta Flagi rozdawali egzemplarze Konstytucji, flagi i kokardy narodowe. Dzień Flagi RP bchodzony jest od 2004 roku.

 • 1 maja - pochód i Oda do radości

  1 Maja SLD wraz z OPZZ zorganizowały pochód z okazji Święta Pracy. Władze Miasta zaś zaprosiły na obchody rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej