Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PiS: Trwa demontaż orkiestry. Nowa dyrektor zaprzecza

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Zespół medialny PiS w Radomiu twierdzi, że nowa dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej w trakcie naboru na stanowisko zaprezentowała koncepcję, która nie jest w całości jej autorstwa. Dodaje, że rozpoczął się „demontaż” orkiestry. Natalia Rogińska, czyli nowa dyrektor zaprzecza.

 

Dwa miesiące po zakończeniu naboru na stanowisko dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej, szeroko zresztą już wcześniej komentowanego, głos w sprawie zabiera zespół medialny Prawa i Sprawiedliwości. Kinga Bogusz i Karol Gutkowicz z tego zespołu twierdzą, że teraz właśnie dotarli do źródeł, które mogą świadczyć o tym, że Natalia Rogińska, czyli nowa dyrektor orkiestry, w trakcie trwania naboru zaprezentowała komisji konkursowej koncepcję funkcjonowania orkiestry, które nie była w 100 % jej autorstwa. - Udało nam się dotrzeć do materiałów źródłowych, na podstawie których powstała koncepcja obecnej pani dyrektor Natalii Rogińskiej - mówi
Kinga Bogusz z zespołu medialnego Prawa i Sprawiedliwości. - To Narodowa Strategia Rozwoju Kultury na lata 2004 – 2013. Udało nam się znaleźć dwa fragmenty, które są zamieszczone w koncepcji obecnej dyrektor bez podania źródła – dodaje Kinga Bogusz.

Tymczasem zaprezentowanie własnej koncepcji funkcjonowania orkiestry było jednym z podstawowych wymogów, stawianym kandydatom na szefa tej instytucji. Natalia Rogińska przyznaje, że wykorzystała wskazane przez PiS fragmenty strategii rozwoju kultury w swojej koncepcji. Mówi jednak, że to „truizmy” na temat kultury i jej roli w świecie. - To powszechnie znana prawda. Natomiast wszystkie kwestie organizacyjne, finansowe dotyczące funkcjonowania orkiestry są mojego autorstwa – dodaje nowa dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Ale PiS ma dodatkowe zastrzeżenia. Politycy uważają, że wybór dyrektora orkiestry powinien zostać dokonany w oparciu o ustawę i rozporządzenie ministra, czyli przepisy rządowe. Nabór tymczasem przeprowadzono na podstawie regulaminu prezydenta miasta Radomia. Zespół medialny PiS już teraz krytykuje ten wybór. - W naszej ocenie do tego wyboru dojść nie powinno – twierdzi Kinga Bogusz. - Mamy informację, że rozpoczął się demontaż zespołu orkiestry. Docierają do nas informacje, że muzycy decydują się na odejście z zespołu. Z pracy odchodzą także pracownicy administracji – dodaje działaczka PiS.

Natalia Rogińska zaprzecza i...potwierdza. Zdecydowanie dementuje informację o odejściach muzyków. Potwierdza natomiast odejście pracownika administracyjnego. - Żaden z muzyków nie zamierza odejść z zespołu, a w kwestii pracowników administracji to muszę przyznać, że zarobki w naszej administracji są wręcz żenujące. Nie jestem w stanie zatrzymać kogoś, kto otrzymuje znacznie lepsze warunki finansowe – twierdzi dyrektor ROK.

Pierwszy koncert w tym sezonie artystycznym, będący jednocześnie koncertem jubileuszowym, zorganizowanym z okazji 10 urodzin orkiestry odbędzie się 30 września.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej