Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomski WORD rozpoczął akcję „wyprawka dla pierwszaka”

sobota, 23 wrzesień 2017 15:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Od kilku lat rozdają odblaski uczniom w szkołach podstawowych, teraz chcą trafić także do rodziców uczniów klas pierwszych. Bo to rodzice powinni pamiętać, żeby ich dzieci te odblaski nosiły.

 

Pierwsze spotkanie w ramach nowej akcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Radomiu. To jedna z największych szkół w mieście. Do pierwszej klasy przyjętych zostało prawie 150 dzieci. - Nasza nowa akcja, wyprawka dla pierwszaka, skierowana do najmłodszych mieszkańców Mazowsza, tych, którzy przychodzą po raz pierwszy do szkoły, do ich rodziców. Chcemy tym rodzicom przekazać odblaski dla ich maluchów, żeby zadbali o to, żeby dzieci na co dzień tych odblasków używały – mówi Dariusz Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Dlatego pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i funkcjonariusze policji mówili o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Jakie są wymagania prawne, i jaka odpowiedzialność ciąży na rodzicach czy opiekunach. I, oczywiście rozdawali zestawy odblaskowych elementów. - To jest nowy zestaw który zaprojektowaliśmy specjalnie dla tych maluchów, z dużą zawieszką, z opaską odblaskową i ze światłem LED na but czy na nogawkę. Tak, żeby to dziecko naprawdę było widoczne o każdej porze dnia i nocy – tłumaczy Dariusz Piątek.

Ale dzieci mają tendencję do zapominania. Zatem o tych elementach muszą im przypominać rodzice. Zwłaszcza teraz, w porze jesiennej, i potem, zimą.

Prowadzone do tej pory działania władz Mazowsza w zakresie bezpieczeństwa przynoszą efekty. Jak wynika z policyjnych statystyk, w ciągu ośmiu miesięcy tego roku na drogach województwa zginęło o 60 osób mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ale i tak, w samym tylko powiecie radomskim, śmierć poniosły 22 osoby. O 22 osoby za dużo. - Dlatego każda taka akcja, będę to powtarzał z uporem maniaka, ma sens i choćby miała ona uratować tylko jedno życie, to warto – uważa Rafał Rajkowski, członek zarządu woj. mazowieckiego.

Akcja „Wyprawka dla pierwszaka” prowadzona będzie na całym Mazowszu. Radomski WORD swoim zasięgiem obejmuje osiem powiatów w południowej części województwa. Szkoły, które chciałyby wziąć udział w tej akcji, mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej