Dzisiaj jest: 19 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Kto się potyka na chodnikach? Wraca temat remontów

piątek, 22 wrzesień 2017 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowoczesna postuluje, żeby w przyszłorocznym budżecie na remonty chodników prezydent zapisał co najmniej 4 miliony złotych. Magistrat po raz kolejny odpowiada, że chodniki są remontowane. Na ten cel w tym roku przeznaczył milion złotych.

 

Chodniki to temat bez wątpienia ważny. Można odnieść wrażenie, że dla Nowoczesnej najważniejszy. W każdym razie do tej pory Nowoczesna nie znalazła innego, równie chodliwego tematu. Na każdym kroku zarzuca władzom miasta, że niewiele w temacie chodników robią. - 750 tysięcy i plany wyremontowania pięciu chodników to żaden program i żaden sukces. To tak naprawdę pozorowanie działań przez obecną, nieudolną władzę – mówi Patryk Fajdek z Nowoczesnej.

Nieudolna w opinii Nowoczesnej władza z lekką ironią zarzuca Nowoczesnej nieudolność w szukaniu tematów, jakimi mogłaby pracować na swój wizerunek. Bo chodniki są remontowane. - Fakty to bezsprzecznie remont chodnika na ulicy Witolda, na ulicy Wiejskiej, na ulicy Warsztatowej. Trwający remont na ulicy Tadeusza Mazowieckiego (dawniej Domagalskiego) i na ulicy Królowej Jadwigi – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. I po raz kolejny wiceprezydent przypomina także kwoty, jakie w tym roku na chodniki zostały przeznaczone. - W budżecie na rok 2017 wydatki na usprawnienie ruchu pieszego wynoszą okrągły milion złotych – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Dlatego, zdaniem władz miasta, w sprawie chodników chodzi raczej o kampanię wyborczą.

Nowoczesna planuje teraz zbieranie podpisów pod petycją w sprawie chodników. - - Zdecydowaliśmy, że będziemy zbierać podpisy pod petycją, którą skierujemy do prezydenta i do Rady Miejskiej. Będziemy chcieli żeby włodarze naszego miasta zobowiązali się do zabezpieczenia w budżecie na przyszły rok kwoty nie niższej niż 4 miliony złotych – mówi Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu.

Wiceprezydent Konrad Frysztak zapewnia, że w przyszłorocznym budżecie miasta na chodniki zostanie zapisana kwota nie mniejsza niż milion złotych. I, jak przekonuje, w kwestii chodników może to nie milowy krok, ale na pewno nie krok ostatni.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Radomska Nowoczesna gotowa do wyborów

  „Pis zabija samorządność. Radom gotowy jest do wyborów i Nowoczesna będzie miała w Radomiu swojego kandydata na prezydenta” - mówiły przebywające w Radomiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej i Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa Klubu Parlamentarnego tej partii.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej