Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Uwaga na drodze! Już 1600 zgonów

czwartek, 21 wrzesień 2017 15:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Na polskich drogach średnio rocznie ginie ok. 3 tysięcy osób. Do sierpnia tego roku w wypadkach śmierć poniosło już ponad 1600 osób. Dziś Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

 

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, który przypada 21 września, promuje „wizję zero”, czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków na drogach Europy właśnie w tym dniu. W ubiegłym roku 21 września na drogach Mazowsza tego zera nie udało się osiągnąć. - Podczas ubiegłorocznej akcji na drogach Mazowsza zginęły dwie osoby – mówi podinspektor Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
W tym roku o Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, przypomniano w Radomiu w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Tutaj trafiają na egzamin państwowy nowi kierowcy. Chcemy, aby foto przestroga umieszczona w postaci standów w poczekalni ośrodka, dotarła do świadomości młodych kierowców, jak i tych starszych, którzy przychodzą do WORD żeby odbyć szkolenie i żeby wykasować ze swojego konta 6 punktów karnych za popełnione wykroczenia – dodaje podinspektor Krzysztof Bielecki.
Akcja EDWARD od angielskiej nazwy „dnia bez ofiar” czyli European Day Without A Road Death ma przede wszystkim właśnie 21 września promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak mówi podinspektor Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej komendy, żeby było bezpieczniej na drogach wystarczy tylko i aż przestrzegać przepisy. - Będę stosował odblaski. Będę zapinał pasy i będą dbał o to, żeby wszyscy podróżujący samochodem zapinali pasy. Będę wreszcie jeździł z prędkością, na którą pozwalają przepisy – mówi podinspektor Krzysztof Bielecki.
Wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma także stan dróg, po których się poruszamy. - Dziś możemy się pochwalić szeregiem różnych inwestycji dotyczących choćby wsparcia budowy dróg powiatowych w wysokości 100 milionów złotych na ten i przyszły rok – mówi
Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
W roku 2015 w Polsce zginęło na drogach blisko 2 tysiące 900 osób. W ubiegłym roku o 47 osób więcej. Na drogach Mazowsza w ubiegłym roku zginęło 351 osób. W 2017 roku od stycznia do sierpnia w Polsce w wypadkach drogowych zginęło już ponad 1600 osób, a na terenie powiatu radomskiego 22 osoby.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Trwa policyjna akcja „majowy weekend”

  Od minionego piątko trwa policyjna akcja „majowy weekend”. Na drogach powiatu radomskiego i Mazowsza, pojawiło się więcej oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych patroli.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej