Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

W radomskim wyraźne zwycięstwo A. Dudy

poniedziałek, 25 maj 2015 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu i w okręgu radomskim bezdyskusyjnym zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich jest Andrzej Duda. Dla członków PiS w Radomiu to dobry prognostyk przed wyborami parlamentarnymi.

W Radomiu Bronisława Komorowskiego, kandydata PO, poparło w drugie turze 45,25 % głosujących. Na kandydata PiS, Andrzeja Dudę zagłosowało 54,75% wyborców. - Pracowaliśmy tak samo jak w pierwszej turze, ale z ogromną nadzieją na wygraną Andrzeja Dudu, co się potwierdziło. Choć cały czas mamy nieoficjalne wyniki wyborcze, wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda jest prezydentem elektem w naszym kraju. Bardzo się z tego cieszę, bo przynosi to pewną nową jakość w polskiej polityce, dochodzi też do pewnej zmiany pokoleniowej – mówi Andrzej Kosztowniak, szef radomskiego sztabu Andrzeja Dudy. Jeszcze lepsze wyniki uzyskał Andrzej Duda w okręgu radomskim. W całym okręgu Andrzej Duda zdobył 65,63% poparcia. Oddało na niego głos prawie 210 tysięcy osób. Były miejscowości, w których poparcie dla kandydata PiS sięgało, a w jednym wypadku nawet przekroczyło 80%. Bronisław Komorowski uzyskał w okręgu prawie 110 tysięcy głosów, czyli 34,37%. - Wynik, który jest poza Radomiem w niektórych przypadkach nawet nas bardzo mocno zaskoczył. Wyniki sięgające 80% są czymś wyjątkowym – uważa Andrzej Kosztowniak. Frekwencja w Radomiu wyniosła 58,54%. W okręgu radomskim do urn poszło 56,45 % uprawnionych. W okręgu oddano prawie 4,5 tysiąca głosów nieważnych. Okręgowa komisja wyborcza nie odnotowała żadnych poważniejszych incydentów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

  Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej