Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 17:29
Dział: Wiadomości
Autor 

200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 

Jak mówi prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz, powołanie do życia Centrum Usług Biznesowych było konieczne ze względu na konkurencyjność na rynku zbrojeniowym. - Cel jest prosty: musimy być tańsi. Chcemy być tańsi i musimy być tańsi. Tego wymaga od nas rynek i nasz najważniejszy klient czyli Ministerstwo Obrony narodowej oraz inni klienci – mówi Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Centrum Usług Biznesowych PGZ będzie między innymi koordynować obsługę procesów kadrowych i płacowych w spółkach należących do PGZ, zarządzać flotą samochodową, nieruchomościami i ochroną obiektów. A wszystko po to, żeby być tańszym na rynku. - Możliwość zaoszczędzenia środków w perspektywie wydatków, które obecnie są realizowane na poziomie 2 miliardów 200 milionów złotych, czyli ponad 200 milionów złotych. To jest 200 milionów złotych, które z perspektywy grupy możemy oferować sprzęt tańszy dla naszych klientów. Jest to jeden ze strategicznych celów realizowanych przez PGZ – dodaje Błażej Wojnicz.
Centrum Usług Biznesowych PGZ mieścić się będzie w budynku grupy przy ulicy Malczewskiego w Radomiu. - Decyzja o usytuowaniu w Radomiu tego centrum jest decyzją w olbrzymim stopniu wynikającą z miejsca jakie Radom przez ostatnie 100 lat zdobył sobie w polskim i światowym przemyśle zbrojeniowym – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.
Z lokalizacją centrum w Radomiu wiążą się także nowe miejsca pracy. - To będzie kilkaset miejsc pracy. Przyjęcia zaczną się natychmiast. Chcemy żeby pierwsze kilkadziesiąt osób znalazło parę jeszcze w tym roku – dodaje minister Antoni Macierewicz.
Do roku 2020 Centrum Usług Biznesowych ma przenieść się do nowej siedziby, która powstanie na terenie u zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa. Tam także powstanie nowe centrum Wystawiennicze Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • Radom i Dęblin zorganizują wspólnie pokazy lotnicze

  Pokazy uświetnią przyszłoroczne obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. O połączeniu sił Radomia i Dęblina mówił w poniedziałek w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 • WOT w Radomiu. Prezydent chwali decyzję wojska

  „Minister Antoni Macierewicz został wprowadzony w błąd, a poseł Wojciech Skurkiewicz nie ma prawa stawiać naszego miasta w złym świetle” - tak czwartkową dyskusję w Sejmie na temat lokalizacji brygady Wojsk Obrony Terytorialnej komentuje prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 • Kontrowersyjny list radnego PiS. Internauci podzieleni

  Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej napisał list, w którym dziękuje ministrowi obrony narodowej i parlamentarzystom PiS za organizację Air Show 2017. Treść listu podzieliła internatów. Jedni chwalą, inni nazywają autora, mówiąc delikatnie, lizusem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej