Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe ambulanse w radomskim pogotowiu

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwie nowe karetki ma radomskie pogotowie. Takich pojazdów jeszcze nie było. Jeden wyróżnia się kolorem, a drugi zabudową. Karetki muszą być regularnie wymienianie, ponieważ są mocno eksploatowane – mówi dyrektor pogotowia.

 

Jeden wyróżnia się żółtym kolorem, drugi to typ: kontener. Te dwa pojazdy to nowe ambulanse zakupione dla radomskiego pogotowia ratunkowego. Jak mówi dyrektor pogotowia, wyposażanie tych „erek” jest podobne do już użytkowanych. To sprzęt bardzo wysokiej jakości. - Żółta barwa wyróżnia pojazd „z tłumu” - wyjaśnia Wojciech Rusek, ratownik medyczny. - Ale mamy tu bardzo nowoczesne wyposażenie. Jest AutoPulse, czyli sprzęt do ucisku klatki piersiowej, mamy najnowocześniejszy defibrylator – dodaje pan Wojciech.

Zakup kontenera to swego rodzaju eksperyment. - Chcemy przetestować zaletę, o której mówią producenci. Kiedy wyeksploatowany jest samochód bazowy, to można kontener przełożyć. Jest to bardziej ekonomiczne – wyjaśnia Piotr Kowalski, dyrektor pogotowia ratunkowego.

Ta ekonomia jest ważna, bo karetki w pogotowiu trzeba wymieniać regularnie – mówią dyrektor pogotowia i prezydent miasta, który oficjalnie – po poświęceniu nowych karetek – przekazał kluczyki kierowcom. Tabor pogotowia liczy osiemnaście karetek. Szesnaście pojazdów użytkowanych jest non stop. Każdego dnia wyjeżdżają średnio 200 razy. - Statystycznie, każda radomska karetka w ciągu roku okrąża kulę ziemską - informuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

A teraz pracy będzie jeszcze więcej. Dyrektor chce zwiększyć dostęp mieszkańców do pogotowia. Od października uruchamia nowy ambulans.
- Od 1 października uruchamiamy dodatkową karetkę przy ul. Aleksandrowicza. Na 12 godzin. Od 10.00 do 22.00 - informuje Piotr Kowalski.

Jak dodaje dyrektor, dobrze byłoby, żeby każdego roku w taborze wymieniano dwie, a nawet trzy karetki. W tym roku to się udało, rok temu również. Prezydent zadeklarował, że w następnym także będzie starał się utrzymać ten trend. Nowe ambulanse wraz z wyposażeniem kosztowały prawie 1 milion 400 tysięcy złotych. 500 tysięcy złotych przekazał samorząd miasta. Reszta to środki własne pogotowia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • To były niespokojne święta

  Święta Wielkanocne minęły pracowicie przede wszystkim dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. W tym czasie karetki pogotowia wyjeżdżały 700 razy. Policja odnotowała 4 wypadki, w których 8 osób zostało rannych. Radomska „drogówka” zatrzymała 8 nietrzeźwych kierowców.

 • Radni po raz drugi nie przyjęli budżetu miasta na rok 2018

  Uchwała w kształcie zaproponowanym przez prezydenta miasta została odrzucona głosami radnych PiS, SLD i czwórki radnych niezależnych. Teraz budżet ustali Regionalna Izba Obrachunkowa. Ma czas do końca lutego.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

 • Pracowite święta dla służb ratunkowych

  Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu pracowicie nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. Dużo pracy mieli także strażacy i policjanci.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej