Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Remont kamienicy z unijnym dofinansowaniem

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

19,5 miliona złotych unijnego dofinansowania dostanie Radom na remont kamienicy Deskurów. Dziś informację o finansowym wsparciu przekazały władze miasta podczas konferencji zorganizowanej przed kamienicą.

 

Radomski wniosek o dofinansowanie remontu kamienicy Deskurów został dobrze oceniony. Miasto otrzyma 19,5 miliona złotych wsparcia z Unii Europejskiej. - Przez wiele miesięcy zabiegaliśmy o to wsparcie. Wielokrotnie rozmawiałem na ten temat z marszałkiem Struzikiem i Rafałem Rajkowskim - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Całkowity koszt remontu oszacowano na 43 miliony złotych. Zaoszczędzone 19,5 miliona złotych wrócą do budżetu miasta. Jeszcze nie wiadomo na co zostaną przeznaczone. Prezydent przypomina, że pieniądze na remont wpisano do budżetu na lata 2017 i 2018. - Te pieniądze były wpisane w deficyt budżetowy i możemy teraz zdecydować o zmniejszeniu deficytu lub o przeznaczeniu tej kwoty na inne inwestycje. Decyzja zapadnie pewnie przy składaniu budżetu na rok przyszły – dodaje Radosław Witkowski.

Tymczasem remont kamienicy Deskurów idzie pełną parą. Choć – ze względu na to, że jest to obiekt w pełni zabytkowy – nie udało się uniknąć drobnych poślizgów. - Pewne prace, których nie mogliśmy przewidzieć spowodowały, że może jesteśmy kilka dni po terminie. Najważniejsze jednak, że rozbiórka już za nami. Obiekt jest odkryty do gołej cegły – informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Wylano już także płyty stropowe. Ekipa remontowa musi dodatkowo wzmocnić fundamenty. Za remont odpowiada firma Betonox Construction z Sopotu. Remont ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku, a po modernizacji kamienica – jak informuje magistrat - ma pełnić funkcję muzealną, edukacyjną oraz usługowo-biurową.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej