Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Poznaliśmy najlepszych dzielnicowych na Mazowszu

sobota, 16 wrzesień 2017 14:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Dzielnicowi Paweł Rykowski z Przasnysza i Tomasz Karpiński z Mławy będą reprezentować Mazowsze w X Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017”, które odbędą się w Katowicach. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w Radomiu.

 

W eliminacjach zorganizowanych na terenie komendy wojewódzkiej w Radomiu uczestniczyło 56 policjantek i policjantów z 24 komend powiatowych i 4 miejskich z terenu Mazowsza. - Dzielnicowy to szczególna służba, której czas powinien być poświęcony na bezpośrednim kontakcie z lokalnymi społecznościami. Na to stawiamy. Ogólnopolski program „Dzielnicowy bliżej nas” nie jest tylko fikcją, nie jest hasłem – mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiego policji.
Dzielnicowi rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy, strzelaniu sytuacyjnym oraz inscenizacji przyjęcia interesanta. - Policjant powinien być sprawny. Posiadający odpowiednie przygotowanie czyli wiedzę specjalistyczna pozwalająca wykonywać te zadania. Posiadamy środki przymusu bezpośredniego i stąd ich znajomość musi być perfekcyjna – dodaje inspektor Marek Świszcz.
Po dwudniowych zmaganiach najlepszy wynik osiągnął aspirant Paweł Rykowski, dzielnicowy z Przasnysza. Co ciekawe dla aspiranta Rykowskiego to już druga wojewódzka wygrana w karierze dzielnicowego. Dwa lata temu triumfował podczas eliminacji w Legionowie. - Dobry dzielnicowy ? Ja nie uważam się za takiego. To ludzie oceniają. Dobry dzielnicowy to powinien być taki dzielnicowy, od którego człowiek który przyjdzie żeby mu pomóc, wyjdzie usatysfakcjonowany – mówi aspirant Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Zwycięzca mazowieckich eliminacji będzie reprezentował Mazowsze podczas X Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017”, które odbędą się w Katowicach. - W Katowicach jest już bardzo wysoki poziom. Tam startuje po dwóch policjantów z każdego województwa. Poziom jest naprawdę wysoko i niuanse oraz detale decydują k to zajmie pierwsze miejsce – dodaje aspirant Paweł Rykowski.
Drugie miejsce w eliminacjach mazowieckich zajął starszy aspirant Tomasz Karpiński z Mławy. On także będzie reprezentantem garnizonu mazowieckiego w finale w Katowicach.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej