Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

WOT w Radomiu. Prezydent chwali decyzję wojska

piątek, 15 wrzesień 2017 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

„Minister Antoni Macierewicz został wprowadzony w błąd, a poseł Wojciech Skurkiewicz nie ma prawa stawiać naszego miasta w złym świetle” - tak czwartkową dyskusję w Sejmie na temat lokalizacji brygady Wojsk Obrony Terytorialnej komentuje prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

Od czwartku wiadomo, że 6 mazowiecka Brygada WOT – jedna z dwóch brygad na Mazowszu – zostanie ulokowana na trenie 42 bazy Lotnictwa szkolnego na Sadkowie. Taką informację przekazał w Sejmie Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. Prezydent Radomia Radosław Witkowski jest zadowolony z takiej decyzji wojska. - To jest bardzo dobra decyzja i bardzo dobra lokalizacja. Jak pokazuje praktyka krajowa, większość jednostek WOT jest lokalizowana w strukturach jednostek wojskowych. W Radomiu ma to szczególne znaczenie. Jeżeli słyszymy, że „Orliki” mają być wyprowadzone z Radomia do Dęblina, to myślę że zlokalizowanie brygady WOT na jednostce na Sadkowie spowoduje rozwój tej jednostki, a nie powolne wycofywanie się wojska z Radomia – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Ale umieszczenie brygady na terenie jednostki na Sadkowie, to – według ministerstwa obrony narodowej i radomskich parlamentarzystów PiS – konieczność. Według PiS nie było innego wyboru, bo radomski magistrat robił trudności ze wskazaniem lokalizacji w mieście. - Są samorządy, a szczególnie tam gdzie ster rządu dzierży Platforma Obywatelska są problemy. Takim przykładem obok Stargardu jest Radom – mówi
Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
O tych trudnościach wspomniał także w swoim sejmowym wystąpieniu minister Antoni Macierewicz. - Z przykrością muszę stwierdzić, że Starogard i Radom są tymi złymi przykładami. Ale damy sobie z tym radę – mówił w czwartek w Sejmie Antoni Macierwicz, minister obrony narodowej.
Z krytyką nie zgadza się prezydent Radomia Radosław Witkowski. Twierdzi, że minister obrony narodowej został wprowadzony w błąd. - Tak jak poseł Skurkiewicz, który ma immunitet pozwalający mu na niepłacenie mandatów, to ten immunitet nie chroni go od opowiadania nieprawdy i stawiania w złym świetle naszego miasta – dodaje prezydent
Radosław Witkowski.
Jak zapewnia prezydent Witkowski, magistrat od samego początku współpracuje z dowództwem WOT w kwestii wyboru lokalizacji dla radomskiej brygady. Gmina przedstawiła pięć konkretnych lokalizacji na terenie miasta, ale – jak zaznacza prezydent – od samego początku dowództwo dawało do zrozumienia, że jest zainteresowane ulokowaniem dowództwa brygady na terenie jednostki wojskowej na Sadkowie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej