Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Śmierć 27-latka. Prokuratura sprawdza

czwartek, 14 wrzesień 2017 16:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 27-letniego mężczyzny, który zmarł w radomskim szpitalu. Wcześniej przebywał w komisariacie policji. Zatrzymała go ochrona jednego z supermarketów.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. W jednym z supermarketów ochrona sklepu zatrzymała agresywnego mężczyznę. Na miejsce została wezwana policja. - Policjanci zastosowali środki przymusu bezpośredniego, zakładając mu kajdanki na ręce. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu I, bo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym przez sąd rejonowy w Radomiu – mówi prokurator Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Na komisariacie mężczyzna nadal wykazywał dużą agresję. Policjanci – jak mówi prokurator Małgorzata Chrabąszcz – umieścili go na podłodze w pozycji siedzącej. - W tym czasie sporządzana była dokumentacja dotycząca zatrzymania tego mężczyzny, który miał być przewieziony do aresztu. W pewnym momencie mężczyzna poczuł się słabo. Zsiniała mu twarz. Policjanci wezwali pogotowie – dodaje prokurator Małgorzata Chrabąszcz.
Mężczyzna został przewieziony do Radomskiego Szpital Specjalistycznego. Nad ranem 9 września zmarł. - Sekcja zwłok nie wykazała przyczyn zgonu. Trzeba widzieć, że ten mężczyzna został przyjęty z podejrzeniem zatrucia bliżej nieokreśloną substancją psychoaktywną. Zostały zarządzone badania toksykologiczne – mówi prokurator Chrabąszcz.
Badania zostaną przeprowadzone w Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Jak informuje prokurator Małgorzata Chrabąszcz, podczas śledztwa będzie sprawdzane także zachowanie policjantów wobec mężczyzny na komisariacie oraz zachowanie pracowników ochrony sklepu, w którym 27-latek został zatrzymany.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej