Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

PiS krytykuje ochronę kładki na Szarych Szeregach

czwartek, 14 wrzesień 2017 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Młodzi działacze PiS krytykują wydawanie publicznych pieniędzy na ochronę nieczynnej kładki nad ul. Szarych Szeregów. Ich zdaniem to niepotrzebne wydatki. Z tą opinią nie zgadza się wiceprezydent Frysztak.

 

Kładka nad ulicą Szarych Szeregów jest pilnowana 24 godziny na dobę przez jedną z agencji ochrony. Budka ochrony stoi od strony ulicy Radosnej. Takiej budki nigdy nie było od strony ulicy Żwirowej. Teraz zaniepokoiło to młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Młodzi działacze PiS, podnosząc problem ochrony kładki tylko z jednej strony, krytykują jednocześnie wydawanie przez magistrat publicznych pieniędzy na tę ochronę. - Za pośrednictwem państwa chcieliśmy skierować do MZDiK pytanie: czy te wydatki są uzasadnione? Naszym zdaniem te wydatki są nieuzasadnione – mówi Karol Gutkowicz z Prawa i Sprawiedliwości.
Innego zdania jest wiceprezydent Konrad Frysztak. - Ta agencja ochrony, która pilnuje żeby nikt niepowołany nie dostał się na obiekt, miała już kilka sytuacji kiedy okazywało się, że ich obecność jest potrzebna. Przedstawiciele PiS nie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. To przecież za rządów ówczesnego prezydenta Andrzeja Kosztowniaka przyjęto niesprawdzony dokument. Przyjęto dokumentację, która nie przewidywała prób obciążeniowych. Przeprowadzenie takich prób, to był dopiero nasz wymóg – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Dopiero po tych próbach – jak mówi wiceprezydent Konrad Frysztak – uzyskano widzę, że kładka nie jest bezpieczna. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, miesięcznie ochrona kładki kosztuje około 11 tysięcy złotych. Rzecznik MZDiK Dawid Puton zapewnia, że radomska spółka będzie domagała się na drodze sądowej zwrotu kosztów poniesionych m. in. na ochronę obiektu od firmy, która zaprojektowała kładkę.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej