Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Inwestycje w domu dla bezdomnych

czwartek, 14 wrzesień 2017 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Teraz ciepła woda będzie dostępna przez cały dzień. W domu dla bezdomnych i noclegowni przy ul. Zagłoby trwa remont kotłowni i zmiana systemu ogrzewania. Do końca roku zostaną tam utworzone także nowa suszarnia i pracownia komputerowa.

 

Teraz kotłownia będzie w głównym budynku, a nie jak do tej pory w oddzielnym pomieszczeniu. Remont już trwa. Pracownicy układają posadzkę, stoją już tutaj piec, podarowany przez Caritas Diecezji Radomskiej i zasobnik na ciepłą wodę. W domu dla bezdomnych i noclegowni przy ul. Zagłoby wymieniany jest system ogrzewania z olejowego na gazowy. Będzie oszczędniej, no i wygodniej dla mieszkańców. - Codziennie mamy wodę ciepłą, ale tylko w godzinach wieczornych. Teraz będzie ona dostępna przez cały dzień, co znacznie ułatwi chociażby poranną toaletę. To podniesie komfort naszych podopiecznych – mówi Wojciech Dąbrowski, kierownik domu dla bezdomnych i noclegowni Caritas Diecezji Radomskiej.

Remont kotłowni ma się zakończyć jeszcze we wrześniu. Do końca tego roku zostaną zrealizowane z kolei pozostałe, zaplanowane prace modernizacyjne w budynku przy ul. Zagłoby. - Chcemy zrobić nową pralnię. Teraz będziemy mieli maszynę piorącą i suszącą jednocześnie. Planujemy również utworzyć nową pracownię komputerową – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Koszt wszystkich prac to ok. 60 tysięcy złotych. Zdecydowaną część, bo ponad 50 tysięcy złotych dom dla bezdomnych uzyskał z konkursu organizowanego przez resort pracy. Pozostałą kwotę dołożył samorząd Radomia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej