Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Stolik W. Gombrowicza stanie w centrum Radomia

wtorek, 12 wrzesień 2017 14:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Sławomir Micek, rzeźbiarz z Kielc wygrał konkurs na projekt stolika-rzeźby Witolda Gombrowicza. Stolik jeszcze w tym roku stanie na Placu Konstytucji 3 Maja. Rzeźbę wykona odlewnia z Gliwic.

 

Na konkurs ogłoszony przez magistrat nadesłano 4 prace: z Torunia, Gliwic, Nowego Wiśnicza i Gdyni. - To był taki uproszczony konkurs architektoniczny. Za najlepszą pracę uznana została praca odlewni z Gliwic, która startowała wspólnie z rzeźbiarzem z Kielc – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Autorem zwycięskiego projektu jest Sławomir Micek, rzeźbiarz z Kielc. Rzeźbę-stolik Witolda Gombrowicza wykona odlewnia z Gliwic. - Koszt nagrodzonej pracy wynosi 107 tysięcy złotych brutto – dodaje Eugeniusz Kaczmarek. Stolik Witolda Gombrowicza stanie na Placu Konstytucji 3 Maja obok kościoła garnizonowego. Będzie to druga rzeźba-stolik, która stanie w centrum miasta. Po drugiej stronie kościoła stoi już rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. - Elementy małej architektury ożywiają centra miast. Widzimy to także w Radomiu, gdzie stolik profesora Leszka Kołakowskiego jest chętnie odwiedzany przez radomian. Nasi mieszkańcy przyjęli tę inicjatywę bardzo ciepło. Mam nadzieję, że i stolik Witolda Gombrowicza będzie ożywiał część naszego deptaka – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Zwycięzcy konkursu na wykonanie i ustawienie rzeźby będą mieli czas do końca roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

  Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

 • Koncert jazzowy u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na ostatnie już w tym roku wydarzenie kulturalne. Po serii spotkań literackich, teraz proponuje koncert jazzowy.

 • Stolik Witolda Gombrowicza stanie w grudniu

  Pod koniec roku – jak deklaruje magistrat – pojawi się na Placu Konstytucji 3 Maja stolik Witolda Gombrowicza. Rzeźbę autorstwa Sławomira Micka z Kielc wykona odlewnia z Gliwic.

   

   

  Będzie to druga rzeźba stolik, która stanie w centrum miasta, obok kościoła Garnizonowego. Od roku na Placu Konstytucji 3 Maja stoi rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. Autorem rzeźby jest Sławomir Micek z Kielc, który wygrał konkurs ogłoszony przez radomski magistrat. - Artysta przekazał do odlewu model. W tej chwili odlew wchodzi w fazę produkcji. - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
  Odlew wykona odlewnia z Gliwic. - Założony pierwotnie termin na zakończenie inwestycji to 29 grudnia. Wtedy stolik Witolda Gombrowicza stanie na Palcu Konstytucji 3 Maja – dodaje wiceprezydent Frysztak.
  Koszt wykonania rzeźby i jej montażu to blisko 110 tysięcy złotych.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej