Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Oferty otwarte. Będzie taniej?

sobota, 23 maj 2015 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Przetarg na odbiór nieczystości od radomian już wkrótce zostanie rozstrzygnięty. Magistrat otworzył oferty. Być może radomian czekają kolejne obniżki rachunków.

W sumie sześć firm złożyło swoje oferty na odbiór nieczystości od radomian w pięciu okręgach miasta. Na każdy z okręgów przypadają po dwie, trzy oferty. - Mamy korzystne oferty. W niektórych przypadkach nawet o 30 % tańsze niż przewidywana wartość zamówienia - mówi

Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. - Teraz sprawdzamy oferty pod względem formalnym. Tam, gdzie kwota odbiega o 30 % musimy zapytać o kalkulacje kosztów – dodaje sekretarz.

Rafał Czajkowski przewiduje jednak, że kalkulacji dokonano prawidłowo, bo dużo tańsze oferty złożyła firma, która już śmieci od radomian odbiera.

Wartość tego przetargu może mieć wpływ na rachunki mieszkańców. Bo 1/3 kwoty, którą co miesiąc płacą radomianie za wywóz nieczystości wynika właśnie z przetargu. W lutym tego roku rada miejska wprowadziła obniżki za wywóz nieczystości. W dalszym ciągu jednak niektórzy mieszkańcy i radni uważają, że ceny są zbyt wysokie. Szanse na kolejne obniżki są, ale na razie nic nie jest przesądzone. - Po podpisaniu nowych umów, myślę że w okresie kwartału, będzie można usiąść i zastanowić się jak te kalkulacje nam się przedstawiają – mówi Rafał Czajkowski.

Samo rozstrzygnięcie przetargu, a tym samym wybór firm, które będą od radomian odbierać śmieci powinno nastąpić w ciągu tygodnia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej