Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Niesprawne autobusy szkolne

piątek, 08 wrzesień 2017 15:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy zatrzymane dowody rejestracyjne i mandaty karne dla kierowców autobusów przewożących dzieci do szkół – to efekt policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie zwoleńskim. O szczegółach mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

Gwałtowna ulewa, która przeszła przez Radom w maju bieżącego roku uszkodziła most na rzece Mlecznej pomiędzy Firlejem, a Wolą Gołębiowską. Wyznaczono objazd, który jednak znacznie wydłużył drogę.
- Gdyby most był naprawiony, dzieci do szkoły miałyby 1,5 kilometra. W tej chwili mają 8,2 kilometra - informuje Jana Maniak z ugrupowania Kukiz '15

A siedem dodatkowych kilometrów to niemało. Zwłaszcza na piechotę, zwłaszcza jesienią czy zimą. Dlatego Jan Maniak z Kukiz '15 o most chciał zapytać MZDiK: - Moje próby dodzwonienia się do pana dyrektora MZDiK najczęściej kończyły się na słowach pani sekretarki „Właśnie pan dyrektor wyszedł”.

Przy okazji przedstawiciele Kukiz '15 pytają także o remont ul. Kierzkowskiej. Jak mówi Jan Maniak, prace rozpoczęły się tam w 2014 roku i nadal nie są zakończone: - Przez te lata nic się dzieje. Kanały deszczowe są zapchane.

Zdaniem Jana Maniaka, ulica Kierzkowska to obecnie „obraz nędzy i rozpaczy”. Duży problem stwarzają tam studzienki kanalizacyjne, które nie są w stanie odprowadzić wody w czasie opadów deszczu. Mieszkańcy już trzy lata czekają na dokończenie budowy. Skierowali list do posła Jana Mordaka z prośbą o interwencję w tej sprawie. Jak informuje Kukiz '15, z MZDiK otrzymali informację, że budowa drogi zostanie zakończa w przyszłym roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej