Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Kukiz '15 pyta o most na Krzewieniu

piątek, 08 wrzesień 2017 15:17
Dział: Wiadomości
Autor  Katarzyna Zając

Członkowie stowarzyszenia Kukiz '15 zwracają się z pytaniem do władz miasta o nieprzejezdny most na Krzewieniu. Jak twierdzą, przywrócenie mostu do ruchu skróciłoby drogę mieszkańców o blisko 7 kilometrów.

 

Gwałtowna ulewa, która przeszła przez Radom w maju bieżącego roku uszkodziła most na rzece Mlecznej pomiędzy Firlejem, a Wolą Gołębiowską. Wyznaczono objazd, który jednak znacznie wydłużył drogę.
- Gdyby most był naprawiony, dzieci do szkoły miałyby 1,5 kilometra. W tej chwili mają 8,2 kilometra - informuje Jana Maniak z ugrupowania Kukiz '15

A siedem dodatkowych kilometrów to niemało. Zwłaszcza na piechotę, zwłaszcza jesienią czy zimą. Dlatego Jan Maniak z Kukiz '15 o most chciał zapytać MZDiK: - Moje próby dodzwonienia się do pana dyrektora MZDiK najczęściej kończyły się na słowach pani sekretarki „Właśnie pan dyrektor wyszedł”.

Przy okazji przedstawiciele Kukiz '15 pytają także o remont ul. Kierzkowskiej. Jak mówi Jan Maniak, prace rozpoczęły się tam w 2014 roku i nadal nie są zakończone: - Przez te lata nic się dzieje. Kanały deszczowe są zapchane.

Zdaniem Jana Maniaka, ulica Kierzkowska to obecnie „obraz nędzy i rozpaczy”. Duży problem stwarzają tam studzienki kanalizacyjne, które nie są w stanie odprowadzić wody w czasie opadów deszczu. Mieszkańcy już trzy lata czekają na dokończenie budowy. Skierowali list do posła Jana Mordaka z prośbą o interwencję w tej sprawie. Jak informuje Kukiz '15, z MZDiK otrzymali informację, że budowa drogi zostanie zakończa w przyszłym roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej