Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zawiadomili prokuraturę w sprawie kładki

czwartek, 07 wrzesień 2017 15:17
Dział: Wiadomości
Autor  Katarzyna Zając

Zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Prezydenta Miasta Radomia złożyli do prokuratury przedstawiciele ruchu Kukiz '15. Sprawa dotyczy kładki przy ul. Szarych Szeregów.

 

Zdaniem przedstawicieli ruchu Kukiz '15, kładka nad ulicą Szarych Szeregów nie jest wystarczająco zabezpieczona. Nie można na nią wchodzić, ale, jak przekonują przedstawiciele ruchu, to nie eliminuje innego zagrożenia: dla przejeżdżających dołem samochodów.

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta miasta Radomia. Sprawa dotyczy nieszczęsnej kładki, która ma kosztować blisko 5 milionów. Ciągle jest nieużytkowana.- informuje Jan Maniak, asystent posła Roberta Mordaka.

Bo kwota, za jaką kładka powstała to także powód zaniepokojenia członków ruchu. Jak mówią, do tej pory nikt poza Urzędem miasta nie miał wglądu w kosztorys tej inwestycji.

-Może w tym kosztorysie tkwią jakieś zawiłości, które miasto wstydzi się ujawnić.- mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz '15

Przedstawiciele Kukiz '15 komentują także zwolnienie Rafała Czajkowskiego z funkcji sekretarza miasta. Zdaniem posła Roberta Mordaka powody tego zwolnienia są polityczne:

- Według mnie to jest polityczne zwolnienie, ponieważ pan Rafał Czajkowski nie jest kojarzony z żadną partią polityczna. To jest to, o czym my mówimy od dawna, czyli o tym, że trzeba odpartyjnić samorząd.

Poseł przypomina jednocześnie, że na stronie internetowej ruchu mogą rejestrować się osoby, które chciałby w najbliższych wyborach samorządowych kandydować z list ugrupowania.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Chcą pomagać Polonii na Ukrainie

  Stowarzyszenie Kukiz '15 rozpoczyna zbiórkę darów i datków dla Polonii na Ukrainie. Przede wszystkim potrzebna jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia i ciepła odzież.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej