Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowoczesna o reformie edukacji: „To powrót do socjalizmu”

wtorek, 05 wrzesień 2017 15:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Nowoczesna kolejny raz krytykuje reformę edukacji. Wylicza koszty i mówi, że to powrót do socjalizmu. Zdaniem partii, potrzebna jest przede wszystkim debata nad właściwą podstawą programową.

 

 

Dzień po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego radomska Nowoczesna zaprosiła na konferencję, na której kolejny już zresztą raz skrytykowała wprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformę edukacji. - To, czego dziś polska szkoła powinna uczyć, to krytyczna ocena treści, otwartości. Żeby absolwent polskiej szkoły mógł skutecznie konkurować na lokalnym rynku pracy. Potem polskim, europejskim i w końcu światowym – mówi
Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej. - To, co proponuje minister Zalewska, to powrót do socjalizmu – dodaje.

Nowoczesna informuje, że reforma kosztuje od 1 do nawet 2 miliardów złotych. Przypomina o zwolnionych nauczycielach, ale też krytykuje brak okresów przejściowych. Przedstawiciele partii bardzo negatywnie oceniają także zmiany wprowadzone w programie nauczania, w tym także w kanonie lektur szkolnych. Pytani o idealny model polskiej oświaty odpowiadają, że sama struktura jest mniej ważna. Najważniejsza jest podstawa programowa i to od podstawy – zdaniem Nowoczesnej należałoby wyjść przygotowując reformę edukacji. - Powinniśmy zrobić ogromną debatę z udziałem specjalistów na temat podstawy programowej i dopiero potem, do tego programu uzupełniać strukturę – twierdzi Tomasz Trela z Nowoczesnej.
Zdanie Nowoczesnej obecna reforma to rewolucja, a edukacja – jak podkreślają przedstawiciele tej partii – nie lubi rewolucji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Radomska Nowoczesna gotowa do wyborów

  „Pis zabija samorządność. Radom gotowy jest do wyborów i Nowoczesna będzie miała w Radomiu swojego kandydata na prezydenta” - mówiły przebywające w Radomiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej i Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa Klubu Parlamentarnego tej partii.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej