Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pod znakiem awangardy w Elektrowni

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia można już zwiedzać wystawę „Od Malewicza do Strzemińskiego”. Ekspozycja prezentuje wiele mało znanych dzieł.

 

Najdroższy obraz wystawy to praca Władysława Strzemińskiego, ucznia i kontynuatora idei Kazimierza Malewicza. Nosi tytuł „Okno”, a jego wartość to milion euro. - Nie chodzi o wartość materialną, ale o unikatowość niektórych obiektów – zaznacza Zbigniew Belowski, wicedyrektor MCSzW Elektrownia.
Ekspozycja prezentuje głównie prace polskich artystów, którzy opierali się w swojej twórczości na zasadach wspomnianych dwóch twórców. - Wystawa prezentuje 120 dzieł, podzielonych na trzy części – mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW Elektrownia.
Kurator wystawy Janusz Zagrodzki namówił do wypożyczenia dzieł kolekcjonerów prywatnych. - Chodziło nam o to, aby pokazać dzieła często mało znane, ale ważne dla sztuki – podkreśla Janusz Zagrodzki.
Wystawie będą towarzyszyć kolejne wydarzenia. Jedno z nich to promocja wydawnictwa związanego z ekspozycją. - Warto przyjść na to spotkanie, wydawnictwo będzie naprawdę ciekawe dla każdego sympatyka sztuki – zaprasza Krzysztof Bochyński z MCSzW Elektrownia.
Wystawa prezentująca dorobek polskiej awangardy będzie czynna do 29 października.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej