Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pracownicy sterylizatorni szpitala złożyli wypowiedzenia

piątek, 01 wrzesień 2017 15:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzynastu pracowników z centralnej sterylizatorni szpitala na Józefowie złożyło wypowiedzenia. To zdecydowania większość załogi. Obecnie w sterylizatorni zostały trzy osoby. Prezes lecznicy zapewnia, że szpital da sobie radę.

 

O tym, że zdecydowania większość załogi złożyła wypowiedzenia zostaliśmy poinformowani przez osobę, która prosi o anonimowość. Prezes szpitala telefonicznie potwierdził tę informację. Tomasz Skura nie chciał jednak komentować sprawy przed kamerą.
Pracownicy centralnej sterylizatorni szpitala na Józefowie od dawna zabiegali o podwyżki. Dwa tygodnie temu złożyli do zarządu szpitala pismo już nie z prośbą, a z żądaniem wyższych pensji. Ponieważ – jak czytamy w anonimie – na to żądanie pracownicy nie otrzymali od władz szpitala żadnej decyzji, w dniu 31 sierpnia 3/4 załogi złożyło wypowiedzenia, a 1 września nie stawiło się do pracy.
Prezes szpitala na Józefowie informuje, że wypowiedzenia złożyło 13 osób. Teraz w sterylizatorni została kierowniczka i dwóch pracowników. Co dalej? - pytamy, bo pracownicy sterylizatorni zajmują się myciem, dezynfekcją i sterylizacją narzędzi z bloku operacyjnego. Dostarczają także narzędzia do oddziałów i poradni. Prezes szpitala zapewnia, że zaistniała sytuacja nie wpłynie na pracę bloku operacyjnego, oddziałów i poradni szpitala. Bo obowiązki osób, które złożyły wypowiedzenia wypełniają inni pracownicy, którzy mają doświadczenie w dezynfekcji. Szpital – jak poinformował telefonicznie Tomasz Skura – podpisał też umowy z zewnętrznymi sterylizatorniami na wypadek, gdyby jednak szpitalna nie wyrabiała się z pracą. Tomasz Skura dodał, że przewidział podwyżki dla pracowników sterylizatorni. Nie potrafił jednak wskazać dokładnie kiedy miałyby one zostać przyznane załodze.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej