Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rozpoczęto wyburzanie kamienicy przy ul. Reja

piątek, 01 wrzesień 2017 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś od strony ul. Szwarlikowskiej, a od jutra od strony ul. Reja wyburzana będzie kamienica Reja 13. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zapowiada utrudnienia w ruchu.

 

Kamienica przy ul. Reja 13 była w fatalnym stanie, zagrażała zdrowiu i życiu mieszkańców. Na wniosek Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego sąd wszczął procedurę zmierzającą do wyburzenia kamienicy. Procedura dobiegła końca. Decyzja powiatowego inspektora uprawomocniła się. Trwa wyburzanie budynku. Na razie od strony ul. Szwarlikowskiej. Od jutra kamienica będzie wyburzana od strony ul. Reja. - Wykonawca prac zwrócił się do nas o zajęcie pasa drogowego i my to pozwolenie wydaliśmy – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Jutro od godz. 16.00 część jezdni leżąca bliżej kamienicy będzie wyłączona z ruchu. Potrwa to wszystko od 4 do 8 godzin. Gdy będzie rozbierana część parterowa, będzie wyłączony już tylko chodnik. Przejście będzie po drugiej stronie ulicy – dodaje Dawid Puton.
Kamienica ma zostać wyburzona do 4 września, ale utrudnienia w ruchu pieszych mogą potrwać do 9 września. Pieniądze na wyburzenie budynku – ok. 100 tys. złotych - przekazał wojewoda mazowiecki.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej