Dzisiaj jest: 30 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Filia nr 2 biblioteki otwarta po remoncie. Będzie remont siedziby głównej

piątek, 01 wrzesień 2017 15:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Po ponad rocznym remoncie otwarta jest od dziś filia numer dwa biblioteki publicznej. Nowymi wnętrzami cieszą się pracownicy i czytelnicy, a władze miasta zapowiadają kolejne remonty. M.in. wyczekiwany remont siedziby głównej biblioteki przy ul. Piłsudskiego.

 

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej powstała już w 1950 roku – o czym przypominano podczas otwarcia po remoncie. Początkowo mieściła się w domu mieszkalnym przy ul. Młodzianowskiej. Potem przeniesiono ją do kamienicy, która była domem rodzinnym Jacka Malczewskiego. Biblioteka zajmowała wówczas m.in. dawny salon Malczewskich. Od 1991 roku filia numer 2 funkcjonuje przy ul. Zientarskiego 1a. Przez lata czekała na remont. Udało się, choć prace modernizacyjne trwały ponad 12 miesięcy. - Wyprowadziliśmy się rok temu i wracamy po roku. W międzyczasie funkcjonowaliśmy w piwnicy. Oczywiście nie było to optymalne rozwiązanie, ale wiedzieliśmy, że tu wrócimy – wspomina Agata Morgan, wicedyrektor MBP w Radomiu,

To powrót do zupełnie innej rzeczywistości. Teraz filia to nowoczesna placówka. - Bardzo się cieszę, że są tu kolory, które lubię – mówi Ewa Nowak, która pełni funkcję kierowniczki filii od 32 lat, a w bibliotece pracuje od lat 34.
- Mam nadzieje, że filia spodoba się czytelnikom. Choć przychodzili już wcześniej i mówili, że coś pięknego – dodaje.

Po remoncie do filii numer 2 zakupiono też sporo nowych książek. Obecnie księgozbiór tej placówki liczy ponad 26 tysięcy książek. Teraz filia będzie pracowała dłużej, bo od 9.00 do 19.00 w dni powszednie, a w soboty od 9.00 do 15.00. Placówka jest kolejną filią biblioteki publicznej, która doczekała się remontu. Obecni na otwarciu prezydent i wiceprezydent Radomia zapowiedzieli dalsze remonty, w tym ten najbardziej wyczekiwany – remont siedziby głównej biblioteki przy ul. Piłsudskiego. Wiosną 2018 roku przygotowana ma być dokumentacja inwestycji. - Pierwsze działania inwestycyjne chcielibyśmy rozpocząć jesienią 2018 roku. Chodzi o kwestie kanalizacji, układów wodnych, klatek schodowych. Byłby to więc niewielki początek czegoś wielkiego, czyli remontów poszczególnych sal biblioteki - mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia.

Koszty remontu filii numer 2 pokrył właściciel budynku, od którego biblioteka wynajmuje pomieszczenia. Koszt wyposażenia, nowych książek poniosła już gmina. To kwota 77 tysięcy złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monodram o Józefie Piłsudskim

  Wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorka Ewa Dałkowska przypomniała postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, czytając fragmenty książki Kazimiery Iłłakowiczówny.

 • Sławomir Koper gościem 41 Wiosny Literackiej

  Bije rekordy w szybkości pisania książek, a publikacje jego autorstwa cieszą się wielką popularnością. Sławomir Koper proponuje czytelnikom sensacje, seks i afery społecznych elit. W ramach Wiosny Literackiej spotkał się z radomską publicznością.

 • Trwa 41 Wiosna Literacka. Ewa Dałkowska wystąpi w czwartek

  Ewa Dałkowska, znana aktorka teatralna i filmowa będzie gościem trwającej od wtorku w Radomiu Wiosny Literackiej. Spotkanie z Ewą Dałkowską odbędzie się w czwartek 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego.

 • Trwa 41 Radomska Wiosna Literacka

  W tym roku swoim programem nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 11 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pisarzem i autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej