Dzisiaj jest: 27 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Miasto podsumowuje Air Show

czwartek, 31 sierpień 2017 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Niemal 1600 osób pracujących przy Air Show, 4 tysiące kursów specjalnych autobusów, 3,5 tysiąca pojazdów, które zaparkowały na przygotowanych przez miasto parkingach. Władze Radomia podsumowały tegoroczne pokazy.

 

Na początek były podziękowania. - Nie byłoby Air Show, gdyby nie rozkaz pana ministra Antoniego Macierewicza, i oczywiście panu ministrowi za ten rozkaz bardzo dziękujemy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Władze miasta dziękują także całemu dowództwu generalnemu. W ocenia miasta to była udana i owocna współpraca. - Wbrew temu co czasami przebijało się w mediach, ta nasza robocza współpraca z dowództwem była bardzo sprawna i obu stronom zależało, żeby te pokazy były jak najbardziej udane – zapewnia Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. I były udane. Jak podkreśla Mateusz Tyczyński, przyczyniła się do tego praca wielu osób i wielu służb, w tym służb porządkowych, policji, straży pożarnej, straży miejskiej. - Przy pokazach pracowało niemal 1600 osób. Oczywiście najliczniejszą grupą byli policjanci, którzy zabezpieczali zarówno teren pokazów, jak i całą okolicę. 150 strażaków, ale też 55 strażników miejskich, 88 różnego rodzaju pracowników medycznych – wylicza M. Tyczyński. Radomskie pogotowie zapewniało w całości bezpieczeństwo medyczne. Przy pokazach pracowało też 80 pracowników urzędu miejskiego, ponad 100 pracowników miejskich instytucji, m.in. ZUK, RadKom-u, MZDiK. - 11 linii autobusowych, 284 autobusy, które wykonały 4 tysiące kursów, niemal 3,5 tysiąca pojazdów, które zaparkowały na przygotowanych przez nas strefach parkingowych – wylicza szef kancelarii prezydenta. Jak podkreślają władze miasta, pokazy były bardzo bezpieczne. Policja nie odnotowała ani jednego zgłoszenia dotyczącego naruszenia prawa w czasie Air Show. Sprawdził się pomysł z opaskami – identyfikatorami dla dzieci. Miejskie służby wydały aż 20 tysięcy takich opasek. Jednocześnie władze Radomia deklarują gotowość do udziału w przygotowaniach pokazów lotniczych w przyszłym roku. - Chcemy organizować przyszłoroczne pokazy lotnicze, a będą one szczególne, bo związane z jubileuszem stulecia polskiego lotnictwa. Taką deklarację złożyłem na ręce Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pana generała Jarosława Miki – mówi Radosław Witkowski. Ale na takie decyzje jeszcze trzeba poczekać. Prawdopodobnie do końca roku. Na razie, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wojsko bierze pod uwagę trzy lokalizacje. Radom jest jedną z nich.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej