Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Żółkiewskiego w remoncie. A Wojska Polskiego?

piątek, 22 maj 2015 16:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Ulica Żółkiewskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ronda Narodowych Sił Zbrojnych będzie miała nową nawierzchnię. Nie wiadomo natomiast kiedy rozpocznie się planowany remont Alei Wojska Polskiego.

 

W piątek od rana zwożono na ulicę Żółkiewskiego specjalistyczny sprzęt do układania asfaltu. Nowa nawierzchnia pojawi najpierw na części od strony osiedla Michałów. W związku z tym ta cześć ulicy Żółkiewskiego została zamknięta dla ruchu. Po zakończeniu prac, drogowcy przeniosą się na sąsiednie pasy jezdni. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował się na wymianę nawierzchni, korzystając ze znacznie zmniejszonego ruchu samochodowego. Ma to związek z budową kilkaset metrów dalej wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego. Remontu i to generalnego wymaga natomiast Aleja Wojska Polskiego, która jest łącznikiem pomiędzy drogami krajowymi numer 12 Radom – Lublin i numer 9 Radom – Rzeszów. - Przebudowa Alei Wojska Polskiego oczywiście będzie, ale jeszcze nie w tym momencie. Mamy dokumentację projektową tej inwestycji. Mamy program funkcjonalno-użytkowy i mamy decyzję środowiskową – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Remont miałby objąć cały czterokilometrowy odcinek Alei Wojska Polskiego. MZDiK chce na ten cel pozyskać dofinansowanie unijne. W planach jest także poszerzenie ronda Matki Bożej Fatimskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej