Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pijani rodzice. Coraz więcej dzieci w placówkach opieki

poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:19
Dział: Wiadomości
Autor 

39 dzieci znalazło już w tym roku schronienie w placówkach opieki całkowitej ze względu na to, że ich rodzice byli pijani. W ostatni czasie problem się nasilił – alarmuje dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej i apeluje do rodziców i opiekunów: nie pijcie!

 

 

Problem niestety znany jest od lat, ale w ostatnim czasie mocno się nasilił – mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Co gorsza, rodzice dzieci, które trafiają do placówek opieki całkowitej ze względu na libacje alkoholowe urządzane w ich domach, często nie rozumieją powagi sytuacji, albo mają pretensję o to, że ktoś zawiadomił służby. - Tłumaczenia rodziców są kuriozalne – mówi Włodzimierz Wolski. - Twierdzą, że to porachunki sąsiedzkie, że ktoś robi im na złość. Mówią: a to napić się nie można? Nawet matka, która słaniając się na nogach szła z dziećmi chodnikiem, nie widziała w tym nic złego – dodaje dyr. OIK. W takich przypadkach dzieci są zabezpieczane w placówkach opieki całkowitej. W tym roku w Radomiu – jak mówi Włodzimierz Wolski – odnotowano już 39 takich przypadków. Dyrektor ośrodka dodaje, że dla dziecka sytuacja może być traumatyczna. - To jest dla dziecka ogromny stres i przeżycie, które burzy poczucie bezpieczeństwa – twierdzi dyrektor OIK. W grupie dzieci, które ze względu na libacje trzeba była zabezpieczyć w placówkach, były już dwuletnie maluchy, ale i czternastolatkowie. Każde dziecko tę sytuację przeżywa mocno - dodaje dyrektor Wolski. W większości przypadków sąd po upływie 48 godzin decyduje o powrocie dziecka do domu pod nadzorem kuratora, ale zdarzały się sytuacje, że pobyt dziecka w placówce opieki całkowitej trzeba było przedłużyć.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej