Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Panowie zwycięzcami Radom Fashion Show 2017

poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Artur Stenc, młody projektant z Krakowa wygrał tegoroczną edycję konkursu Radom Fashion Show. Jego wykonana z konopi i lnu kolekcja najbardziej przypadła do gustu jurorom.

 

 

Radom Fashion Show to konkurs dla młodych projektantów. Odbył się już po raz szósty. - Wydaje się, że on już na stałe wpisał się do takiego kalendarza ogólnopolskiego, jeśli chodzi o rynek mody i szeroko rozumiany dizajn, bo odczuwamy coraz większą popularność tej imprezy w kraju – mówi Beata Drozdowska, dyrektorka RKŚTiG Łaźnia. W tej edycji organizatorzy, czyli radomska Łaźnia, otrzymali 30 zgłoszeń do konkursu. Dużo. To kolekcje przygotowane przez młodych, ale już utytułowanych projektantów. - To już są pewne nazwiska w tym świecie mody, co niezmiernie nas cieszy, bo ranga i poziom imprezy się podnosi – mówi Beata Drozdowska. Ostatecznie do części finałowej jury zakwalifikowało 9 kolekcji. - Zaskoczyła przede wszystkim różnorodność kolekcji, w tym roku wyjątkowa, szeroki wachlarz. Poza tym koncert Lanberry i pokazy gościnne, naszych radomskich marek: Radomianka oraz Anna Purna – mówi Agnieszka Sieradzka z radomskiej Łaźni. W tej edycji najlepsi okazali się panowie. Laureatem konkursu został Artur Stec. Tegoroczny absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Tytuł jego kolekcji to „Miejski kamuflaż”. Odzież wierzchnia wykonana z konopi i lnu, bielizna z termoaktywnego poliestru. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Podgórzak, trzecie Huber Kluge. Jury przyznało także wyróżnienie, które trafiło do projektantki Ewa Chojnackiej. Jak dodają organizatorzy, późniejsze dokonania laureatów radomskiego konkursu pokazują, że wybory jury są trafne. - Wydaje się, że radzą sobie bardzo dobrze,. Bo troszkę śledzimy ich losy. Wspomnę chociażby Karolinę Marczuk, która byłą laureatką jednej z pierwszych edycji konkursu, a z tego co wiemy, miała już swoje pokazy chociażby w Londynie, prężnie działa do tej pory, ma już swoją markę – mówi Agnieszka Sieradzka. Radom Fashion Show było imprezą towarzyszącą tegorocznej edycji Air Show.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej