Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Do Air Show 20177 pozostały godziny

piątek, 25 sierpień 2017 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Będzie to 11 radomska edycja tej jednej z największych tego typu imprez lotniczych w Europie. Do Radomia przylecieli i przyjechali już wszyscy uczestnicy pokazów.

 

 

Przygotowania do Air Show 2017 są już na finiszu. Piątek był dniem przylotów ekip oraz treningów przed weekendowa imprezą. Na lotnisku na Sadkowie są już nie mal wszyscy uczestnicy, którzy wezmą udział w 11 radomskiej edycji Air Show. - Organizacja tak dużej imprezy wymaga bardzo dużego zaangażowania i wielu wielu godzin pracy. Ostatni dzień i ostatnie godziny to jest intensyfikacja tych prac. Musimy zdążyć na czas – mówi generał brygady Krzysztof Żabicki, koordynator Air Show 2017. Podczas naszej wizyty na lotnisku, wylądował jeden z nowych rządowych samolotów Gulfstream G550. Na płycie lotniska na Sadkowie stoją już także m.in. ukraiński Su-27 i niemiecki Eurofighter. - Szukaliśmy takiego punktu programu, który w tym roku zadziwiłby widzów. Tym punktem będzie przelot amerykańskich bombowców B-52 i B-1 – dodaje generał brygady Krzysztof Żabicki. Zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy rozpoczną się od godziny 9. Cześć dynamiczna pokazów została podzielona na 5 bloków. Bloki wojskowe zaplanowano w godzinach od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej