Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

piątek, 25 sierpień 2017 14:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeszcze w tym roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulic: Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. Pieniądze na inwestycję pochodzić będą z budżetu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów, potocznie nazywane jest przez kierowców „skrzyżowaniem blacharzy”. Nie ma miesiąca, żeby nie dochodziło na nim do stłuczek i kolizji. - Mamy już wszystkie zgody właścicieli na wejście w teren. Mamy także pozytywną decyzję konserwatora zabytków. Ta decyzja się uprawomocnia – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Komplet dokumentów trafi następnie do Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego. Za inwestycję będzie odpowiedzialny Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. - Będzie to zgłoszenie wykonania prac budowlanych. Zakładam, że po tej szybkiej ścieżce uzyskamy niezbędne zgody i na przełomie sierpnia i września chcemy ogłosić postępowanie przetargowe. Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą nam na to, żeby prace zakończyć w tym roku – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Oprócz przebudowy samego skrzyżowania, modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. Przede wszystkim chodzi o przejście znajdujące się na wysokości Potoku Północnego. Tam funkcjonuje sygnalizacja ostrzegawcza. Identyczna sygnalizacja świetlna pojawi się także na przejściu dla pieszych na ulicy Wernera.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • 93 mln. zł na przebudowę Wojska Polskiego

  93 ml złotych dostanie Radom z budżetu państwa na przebudowę Alei Wojska Polskiego. To 80% wszystkich kosztów. To jednocześnie koniec sporu między władzami miasta, a radomskimi politykami PiS to, kto i w jakiej wysokości powinien finansować ten remont.

 • Ulica Narutowicza nie zostanie zwężona

  Prezydent Radosław Witkowski przychylił się do wniosku radnych, żeby Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wycofał się z przebudowy tej ulicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej