Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Do Air Show 2017 coraz bliżej. Piloci już trenują

czwartek, 24 sierpień 2017 16:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwają przygotowania do Air Show. Na lotnisko na Sadkowie przyleciały już samoloty polskich sił powietrznych. Dziś także odbyły się pierwsze treningi polskich pilotów.

 

 

Trwają intensywne przygotowania do Air Show 2017. Na płycie lotniska na Sadkowie stoi już sprzęt używany przez polskie wojska lądowe, m.in. czołgi Leopard oraz potężne samobieżne armatohaubice „Krab”. Zasięg ich dział to bagatela, 40 kilometrów. Całość prezentowana będzie na wystawie statycznej, która od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Air Show. Na radomskim lotnisku są już także samoloty polskich sił powietrznych: transportowe Casy oraz myśliwskie samoloty Mig-29 i F-16. Pilotem-solistą, który na Migu-29 zaprezentuje swoje umiejętności jest porucznik Rafał Pieńkowski z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. - W Radomiu na Air Show jako pilot pokazowy jestem po raz pierwszy. Wcześniej uczestniczyłem w nich jako widz – mówi porucznik Rafał Pieńkowski z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
Porucznik Rafał Pieńkowski ma przygotowane dwa warianty pokazów. Uzależnione są one od warunków atmosferycznych. - Jeżeli pułap chmur będzie niski, to będą to płaskie figury. Będę latał ciasno i dynamicznie. Natomiast jeżeli warunki będą dobre, to zaprezentuję się w wariancie wysokim, czyli będą to figury pionowe, ósemki kubańskie, flary – dodaje porucznik Rafał Pieńkowski.
Dziś trenował także na samolocie F-16 major Dominik Duda z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Jego trening bacznie obserwowała ekipa techniczna w tym mechanicy. - Do moich obowiązków należy przygotowanie samolotu do lotu. Zaczynam już dwie godziny przed startem. Pracy jest dużo. Lot trwa 15 minut, a my zaczynamy swoja pracę dwie godziny przed i kończymy dwie godziny po locie – mówi kapral
„Kruszon” Kruszwicki, z 31 BLT Poznań-Krzesiny.
Zainteresowanie pokazami Air Show 2017 jest ogromne. Darmowych wyjściówek, które były rozprowadzane od 1 sierpnia aż do wczoraj już nie ma. - Jeśli ktoś z państwa posiada bezpłatne karty wstępu, których nie wykorzysta z różnych powodów, to prosimy publikować posty na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku. Prosimy o solidarność w tym zakresie – mówi kapitan Magdalena Busz, rzecznik Air Show 2017.
Program tegorocznego Air Show jest ciekawy. Wojsko zapewnia, że wszyscy, którzy pojawią się w sobotę i niedzielę na radomskim lotnisku, nie będą zawiedzeni. Cześć dynamiczna pokazów została podzielona na 5 bloków. Bloki wojskowe zaplanowano w godzinach od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.wp.mil.pl.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej