Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Poseł chce „poważnych” działań dla Radomia

czwartek, 24 sierpień 2017 15:23
Dział: Wiadomości
Autor 

„Zacznijmy wreszcie działać na rzecz Radomia w sposób poważny” - apeluje Robert Mordak, poseł Kukiz '15. To apel do Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej, który w ciągu dwóch lat zebrał się zaledwie trzy razy.

 

 

W skład parlamentarnego Zespołu na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej wchodzą wszyscy radomscy parlamentarzyści. Zespół powstał po to, aby wspierać lokalne i regionalne inicjatywy, czy na bieżąco likwidować różne przeszkody, jakie pojawiałyby się przy realizacji inwestycji. Zdaniem Roberta Mordaka, w pierwszej kolejności dzięki pracy zespołu PiS mógłby zrealizować swoje przedwyborcze obietnice, zapisane np. w kontrakcie dla Radomia. - On miał dotyczyć skutecznej modernizacji linii kolejowej Radom - Warszawa, podkreślam: „skutecznej”, przyspieszenie budowy drogi ekspresowej S12 Radom - Piotrków Trybunalski, przebudowa Alei Wojska Polskiego finansowana z budżetu państwa, wydzielenie warszawy z województwa, i nowy oddział onkologii – przypomina Robert Mordak, poseł ruchu Kukiz '15.

Parlamentarny Zespół na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej miał spotykać się raz na kwartał. Przewodniczącym zespołu jest poseł Marek Suski. I to on powinien zwoływać te spotkania. Tymczasem w ciągu dwóch lat zespół spotkał się, jak twierdzi Robert Mordak, zaledwie trzy razy. - Może skala zajęć, jakie ma pan poseł Marek Suski w Warszawie uniemożliwia mu podjęcie tego typu inicjatyw i w związku z tym ja za pośrednictwem państwa i mediów chciałbym zaapelować do posła Marka Suskiego, żeby zwołał wreszcie parlamentarny zespół na rzecz Radomia i Ziemi Radomskiej – apeluje Robert Mordak. - Żebyśmy wreszcie mogli zacząć działać na rzecz Radomia i regionu Radomskiego w sposób poważny i żeby to się nie kończyło tylko i wyłącznie na obietnicach wyborczych – twierdzi poseł.

Jak dodaje Robert Mordak, jeśli posiedzenie zespołu zostanie zwołane, wystąpi z inicjatywą, żeby poseł Suski przekazał część swoich kompetencji innym członkom zespołu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Chcą pomagać Polonii na Ukrainie

  Stowarzyszenie Kukiz '15 rozpoczyna zbiórkę darów i datków dla Polonii na Ukrainie. Przede wszystkim potrzebna jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia i ciepła odzież.

 • PiS chce powrotu do bolszewizmu – twierdzi Kukiz '15

  „Nowa ordynacja wyborcza, którą proponuje PiS, to powrót do czasów bolszewizmu” - tak projekt zmian w Kodeksie Wyborczym autorstwa PiS komentuje Robert Mordak, radomski poseł ugrupowania Kukiz'15.

   

   

  Projekt zmian w Kodeksie Wyborczym posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sejmie w ubiegłym tygodniu. Projekt nie spodobał się opozycji, która widzi w nim upartyjnienie wyborów samorządowych zaplanowanych na listopad przyszłego roku. Projekt zmian autorstwa PiS nie podoba się także ugrupowaniu Kukiz '15. - To, co tam jest proponowane wydaje nam się i mnie osobiście powrotem do czasów bolszewickich. Dlatego, że likwidowane są jednomandatowe okręgi wyborcze na poziomie samorządu – mówi Robert Mordak, poseł Kukiz'15.
  Projekt zmian proponowany przez PiS rzeczywiście zakłada likwidację JOW-ów w wyborach do rad gmin. - Mnie udało się dostać z własnego komitetu do Rady Miejskiej w Skaryszewie. W tym momencie mamy do czynienia z sytuacją, w której całkowicie nam się to zabiera. Ludzie tacy jak ja, jeżeli nie przykleją się do większej partii, nie będą mieli szansy startowania w tych wyborach – mówi Daniel Rogala, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skaryszewie.
  Według posła Roberta Mordaka, PiS dzięki zmianom w Kodeksie Wyborczym chce w niedemokratyczny sposób przejąć władzę w samorządach. - Te propozycje są dla nas nie do zaakceptowania. My przedstawimy w tym tygodniu w sejmie własny projekt, który będzie zakładał wprowadzenie jednomandatowych okręgów na wszystkich szczeblach samorządu w nadchodzących wyborach samorządowych – dodaje poseł Robert Mordak.
  Poseł odniósł się także do propozycji wprowadzenia od przyszłorocznych wyborów samorządowych dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów. - PiS wprowadza także takie zmiany, żeby była dwukadencyjność, ale tylko w samorządzie. Żeby szefowie partyjni mogli siedzieć w Sejmie przez kilka kadencji i decydować kto będzie wykonywał ich polecenia na niższych szczeblach – mówi poseł Robert Mordak.
  O projekcie PiS dotyczącym zmian w ordynacji wyborczej posłowie dyskutować będą w Sejmie w tym tygodniu.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej