Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Przed Air Show. Orliki trenują

wtorek, 22 sierpień 2017 15:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Zespół Akrobacyjny „Orlik” przeprowadził dziś rano trening w ramach przygotowań do pokazów Air Show, które już w ten weekend odbędą się na radomskim Sadkowie.

 

W ten weekend „Orlik” ma zamiar zaprezentować się publiczności w składzie siedmiu samolotów PZL-130 ORLIK. W zależności od pogody zespół pokaże wiązankę grupową w wariancie niskim lub wysokim. Lider zespołu zdradził kilka szczegółów dotyczących wariantu wysokiego. - Startujemy grupą siedmiu samolotów, następnie pokazujemy zmiany ugrupowania, kilka figur, które myślę, że będą interesujące dla publiczności - opowiada mjr Dariusz Stachurski, lider Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”. - Później odejdzie od nas solista, który zaprezentuje maksimum możliwości swoich i samolotu. Grupa będzie uzupełniała jego pokaz – dodaje.

W tym czasie grupa będzie prezentowała mijanki, a solista... Jego rola jest w tym pokazie bardzo ważna. Kpt. Michał Anielak zapowiada sporo beczek. - Będę latał na dużych prędkościach, z dużym przeciążeniem sięgającym +7 G do -3 G, na dużych kątach natarcia. Zobaczą państwo wiele figur pionowych, jednakże moim znakiem rozpoznawczym się beczki i lot odwrócony - mówi
kpt. Michał Anielak, pilot solista z Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.

Obok „Orlików” na Air Show zaprezentują się także zespoły akrobacyjne: Bałtyckie Pszczoły, Żelazny i samoloty grupy Red Bull.
Dyrektor biura organizacyjnego tegorocznego Air Show zwraca uwagę na obecność, podczas pokazów, lotnictwa strategicznego Stanów Zjednoczonych.
- W sobotę to przelot samolotu typu B-52, a w niedzielę B-1 z lotnictwa strategicznego o dużym zasięgu. Obecność tych samolotów wzbudza zainteresowanie dlatego, że nie są one zbyt często obecne na pokazach lotniczych - mówi płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show.
Statki będzie można oglądać nie tylko w powietrzu, ale i na wystawie statycznej. Dyrektor biura organizacyjnego mówi m.in. o nowych czołgach Leopard i Rosomakach. - Obecny będzie także sprzęt z batalionu grupy bojowej NATO. Pojazdy typu Stryker, Szakal oraz zestaw przeciwlotniczy. I tutaj to odpowiednio trzy państwa: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rumunia – dodaje płk. Dyński.
W sumie, jak podlicza dyrektor biura organizacyjnego, podczas tegorocznego Air Show na radomskim niebie zaprezentuje się 160 statków powietrznych, a na wystawie statycznej oglądać będzie można blisko 60 jednostek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej