Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Ruszyła sprzedaż biletów na loty z Radomia

czwartek, 21 maj 2015 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

1 września odbędzie się pierwszy rejs samolotu pasażerskiego z radomskiego lotniska. Dziś na stronie linii Air Baltic ruszyła sprzedaż biletów.

 

Do Rygi będziemy latać samolotami Bombardier Q400. Ta maszyna zabiera na pokład do 80 pasażerów. Od 1 września łotewska linia Air Baltic połączenia z Radomia realizować będzie 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Samoloty startować będą o godzinie 15.25. - Na jednym bilecie zakupionym w Radomiu będzie można przemieszczać się do innych destynacji oferowanych przez Air Baltic przez port łotewski. Na dziś są to około 94 połączenia z Rygi – mówi Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Od połowy października częstotliwość lotów z Radomia wzrośnie do czterech tygodniowo. - Najważniejsza dla nas sprawa w tym połączeniu to możliwość przemieszczania się radomian i potencjalnych pasażerów naszego portu na północ Europy, a szczególnie do Skandynawii. Dodatkowo będzie możliwość połączenia z Londynem – dodaje Tomasz Siwak. Łotewski Air Baltic jest pierwszym przewoźnikiem, który zdecydował się na loty z Radomia. Prezydent Radosław Witkowski zapewnia, że nie będzie jedynym: - Nie spoczywamy na laurach. Rozmawiamy o kolejnych połączeniach, może jeszcze bardziej atrakcyjnych niż te do Rygi. Cieszymy się z tego co mamy bo uważam, że cel, który postawiliśmy przed sobą, czyli uruchomienie portu lotniczego zostanie zrealizowane 1 września wraz pierwszym lotem Air Baltic. A jeszcze kilka miesięcy temu nic nie było pewne i rozważono czarny scenariusz. - Na początku kiedy prezydenturę objął Radosław Witkowski zaczęliśmy dość poważną rozmowę na temat tego lotniska. Postawiliśmy sobie cel mimo różnych głosów mówiących, żeby zamknąć lotnisko. My powiedzieliśmy sobie, że nie będziemy tego robić pochopnie i daliśmy sobie rok czasu na zrealizowanie pewnych założeń – mówi Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu. Radom już znalazł się w siatce połączeń linii Air Baltic. Dzis na stronie przewoźnika ruszyła sprzedaż biletów. Bilet z Radomia do Oslo to koszt ok. 500 złotych w obie strony, z bagażem głównym do 25 kilogramów plus bagażem podręcznym do 8 kg. W tej cenie są wszystkie opłaty. Szczęśliwym posiadaczem biletu numer 1 na pierwszy lot z Radomia do Rygi, który odbędzie się 1 września został prezydent Radosław Witkowski.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej