Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Medyk uczy, jak ratować zdrowie

poniedziałek, 21 sierpień 2017 15:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęła się Akcja Zdrowotna w radomskim Medyku. Można dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy, czy poznać metody relaksacyjnego masażu. Akcja potrwa do 29 sierpnia.

 

Akcja, którą organizuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ma szeroki zakres działań. To i teoria, i praktyka, czyli warsztaty. Zajęcia pokazują, jak ratować życie w przypadku na przykład zawałów. Ale nauczyciele Medyka zajmują się też innymi zagrożeniami dla ludzi.
- Pokazujemy, jakie są objawy i co robić w przypadku obniżenia cukru, ataku padaczki, czy nawet odniesionych ran w czasie pogodowych kataklizmów – mówi Agnieszka Stolarczyk, dyrektor szkoły.
Po przeszkoleniu łatwiej będzie rozpoznać objawy różnych chorób. To niezwykle ważne w przypadku udarów, które są jednym z najczęstszych przyczyn zgonów.
- Musimy umieć rozpoznać objawy. To najczęściej zwiotczałość mięśni z jednej strony, asymetria twarzy, czy problemy z mową – wylicza Elżbieta Małek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Medyk przygotował również bogaty zestaw ćwiczeń z zakresu rehabilitacji.
- Uczymy ćwiczeń amazonki, pomagamy im wrócić do aktywnego życia – zaprasza Agnieszka Stolarczyk.
Nauczyciele Medyka zwracają uwagę na szybką reakcję w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.
- Nie można zwlekać, trzeba od razu powiadomić Pogotowie Ratunkowe – podkreśla Elżbieta Małek.
Można też poznać zasady relaksacyjnego masażu, który pomoże w pracy. Program zajęć jest tak szeroki, że najlepiej poznać go na miejscu, czyli w siedzibie szkoły medycznej przy ulicy Kelles-Krauza. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 10-14.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Medyk"uczy jak być piękną i zdrową

  "Bądź piękna i zdrowa z Medykiem" - pod tym hasłem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, odbyło się spotkanie poświęcone dbaniu o zdrowie i urodę. To druga edycja imprezy, której pomysłodawczynią jest Agnieszka Stolarczyk - dyrektor radomskiego "Medyka".

 • Medyk mikołajkowo. Bo dobro powraca

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dawny „Medyk”, jak co roku przygotował drobne podarunki dla podopiecznych domu Pomocy Społecznej przy ulicy Struga.

 • Ślubowanie w Medyku

  Uczniowie i nauczyciele radomskiego Medyka świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Jednym z głównych punktów uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów.

 • Medyk i jego uczniowie

  Nowy rok szkolny rozpoczął się również w radomskim Medyku. Placówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w całej Polsce. W efekcie ma coraz więcej uczniów, dla których wprowadza nowe specjalności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej