Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

3000 pistoletów z Fabryki Broni w Radomiu dla policji

czwartek, 21 maj 2015 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Fabryka Broni w Radomiu dostarczy polskiej policji 3 tysiące nowych samopowtarzalnych pistoletów P99. Radomski producent broni wygrał przetarg, który w marcu tego roku ogłosiła Komenda Główna Policji.

 

Do postępowania złożono dwie oferty, radomskiej Fabryki Broni i warszawskiego przedsiębiorstwa Kaliber. Radomski producent złożył najkorzystniejszą ofertę. Za dostarczenie 3 tysięcy pistoletów zaproponował ponad 4,5 miliona złotych. Konkurencja chciała o milion więcej. - Myślę, że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa i te 3 tysiące pistoletów trafi do policji na przełomie września i października – mówi Tomasz Nita, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu. Cena zaproponowana przez fabrykę Broni to – w przeliczeniu – około 1500 złotych za sztukę. Do polskiej policji trafią nowiutkie pistolety P99. - To te, których już ponad 100 tysięcy używa polska policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna oraz inne formacje – dodaje Tomasz Nita. W tym roku do policji trafiło także 500 samopowtarzalnych czerwonych pistoletów P99RG do treningu bezstrzałowego. Koszt zamówienia to blisko 830 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej