Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Wiadomości

W uroczystościach pod kamieniem-pomnikiem u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 czerwca uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki, który mówił: „43 lata temu radomscy robotnicy rzucili rękawicę władzy komunistycznej. Dzisiejsze pokolenie nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak wielki to był gest odwagi”.

Komentarz

17 zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej zostało odznaczonych Krzyżem Wolności i Solidarności. To nagroda nadawana przez prezydenta na wniosek prezesa Instytucji Pamięci Narodowej.

Komentarz

Stanisław Kowalski, prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec'76 wystąpił na drogę sądową przeciwko Andrzejowi Sobierajowi, prezesowi Stowarzyszenia Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym w Radomiu. Według Stanisława Kowalskiego został on zniesławiony przez Andrzeja Sobieraja, który podważa jego życiorys jako opozycjonisty od 1976 roku.

Komentarz

PiS; to były demokratyczne głosowania

środa, 26 czerwiec 2019 17:23 Autor
Radni Prawa i Sprawiedliwości odpowiadają na krytykę i ataki jakie spadły na nich po poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Przypomnijmy, to radni PiS głosowali przeciwko udzieleniu prezydentowi Radomia wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Komentarz

4 miliony złotych otrzyma Radom z budżetu Mazowsza na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej gdzie ma powstać nowa dzielnica przemysłowa Radomia. Budowa całego układu ma pochłonąć 12 milionów złotych.

Komentarz

W poniedziałek prezydent Radosław Witkowski nie otrzymał wotum zaufania od Rady Miejskiej. Ale w poniedziałek Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, który ma większość w radzie, głosował także za nie udzieleniem absolutorium prezydentowi za wykonanie budżetu miasta za 2018 rok.

Komentarz

Radomscy radni PiS pod obstrzałem krytyki

wtorek, 25 czerwiec 2019 17:07 Autor
To polityczna hucpa i zamach na demokrację – grzmią Anna Maria Białkowska i Leszek Ruszczyk posłowie Platformy Obywatelskiej, komentując brak udzielenia w poniedziałek prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu wotum zaufania i absolutorium. Do krytyki radnych PiS przyłączyło się także Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie.

Komentarz

Trwają w Radomiu obchody 43 rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Jednym z elementów obchodów jest autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z elementami „Zaczęło się w Radomiu-Czerwiec'76”.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej