Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Dział: SuperGOL
Autor

Zapraszamy na kolejną odsłonę magazynu SuperGOL, w którym sprawdzamy, jak poradziły sobie w weekend drużyny piłkarskie regionu radomskiego.

II LIGA

W 27. kolejce II ligi Radomiak na oczach 3878 kibiców przegrał z Odrą Opole 1:2. Tak duża liczba fanów na trybunach to rekord tego sezonu w II lidze i rekord stadionu przy ul. Narutowicza, a frekwencja imponuje tym bardziej, że piłkarze wiosną nie wygrali ani jednego domowego spotkania. Po meczu tysiące fanów Radomiaka miało jednak powody do narzekania, bo zespół doznał trzeciej wiosennej porażki.

Z jednej strony należy pamiętać, że Odra to lider tabeli i bardzo wymagający przeciwnik. Z drugiej strony przyzwoita gra na tym etapie sezonu, kiedy do końca pozostało 7 meczów, to trochę mało. Zielonym potrzebne są punkty, nawet po słabej grze. Pierwszą bramkę Radomiak stracił w 32. minucie. Wychodzący do dośrodkowania Adrian Szady zderzył się z Michałem Grudniewskim. Bliski bramki sezonu był Marek Gancarczyk, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Dobitkę Gabriela Nowaka obronił Szady, ale przy kolejnej dobitce, tym razem Szymona Skrzypczaka nie miał już szans. Znów potwierdziło się, że blok defensywny Radomiaka nie jest monolitem. W jednej akcji Odra w polu karnym Zielonych oddała trzy strzały, w tym dwa z bliskiej odległości. To musiało skończyć się golem.

Radomiak odpowiedział po przerwie. W 50. minucie akcja rozpoczęła się od dobrego wznowienia gry przez Adriana Szady, przytomnie piłkę na lewe skrzydło przerzucił Leandro. Idealnie w pole karne dośrodkował Paweł Tarnowski, a David Kwiek precyzyjnym strzałem wykończył akcję zespołu.I zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenera Roberta Podolińskiego Radomiak nie zagrał „na remis”, a próbował atakować i szukać bramki dającej komplet punktów. To się jednak nie udało, za to w 81. minucie bramkę zdobyła Odra. Zaczęło się od niefrasobliwego zagrania Kamila Kościelnego, nerwowego i niecelnego podania Piotra Gurzędy, a potem błędów w kryciu. Niepilnowany Bodzioch zgrał piłkę do niepilnowanego Szymona Skrzypczaka i gol.

Pocieszające jest na pewno to, że mecz z Odrą był dla Radomiaka ostatnim w tym sezonie pojedynkiem z drużyną z czołówki tabeli. Za tydzień Radomiak zmierzy się na wyjeździe z jednym z głównych faworytów do spadku, Polonią Warszawa. „Czarne Koszule” przystąpią do tego meczu osłabione brakiem czterech podstawowych zawodników. Radomiak zagra bez pauzujących za kartki Leandro i Bartosza Sulkowskiego. Niewiadomą jest termin powrotu do gry Kamila Cupriaka, który ma problemy zdrowotne i we wtorek przejdzie badania. Trener Robert Podoliński będzie musiał nieco przemeblować zespół i można spodziewać się zmian w wyjściowej jedenastce.

Ponieważ Radomiak zajmuje czwarte miejsce w tabeli II ligi, które na koniec sezonu da prawo gry w barażach o awans, kibice Zielonych mogą z uwagą śledzić sytuację w klubach Ekstraklasy i I ligi. Duże problemy organizacyjno - finansowe ma Ruch Chorzów, który jako ewentualny spadkowicz może nie otrzymać licencji na grę na zapleczu Ekstraklasy w przyszłym sezonie. W kuluarach mówi się też o tym, że po ewentualnym spadku niepewna będzie przyszłość Górnika Łęczna, a co pół roku odżywają problemy w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. Brak uzyskania licencji przez którykolwiek z tych klubów będzie oznaczał, że podobnie jak przed rokiem nie odbędzie się baraż i do I ligi awansują nie trzy, a cztery zespoły z II ligi. Warto jednak podkreślić, że Radomiak ma obecnie tylko trzy punkty przewagi nad piątą Siarką Tarnobrzeg, która nie składa broni w walce o awans.

IV LIGA

W 27. kolejce IV ligi efektowne zwycięstwo zanotowała Broń Radom, która rozgromiła KS Konstancin 4:0. Hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Przemysław Nogaj, a jedno trafienie dołożył z rzutu karnego Kamil Czarnecki.Zwycięstwo Broni w tym spotkaniu było niezagrożone od pierwszej do ostatniej minuty. Dla Broniarzy to trzecie zwycięstwo z rzędu. Wciąż jednak nie myli się Victoria Sulejówek, czyli lider, który jednym punktem wyprzedza Broń w tabeli  Za tydzień przed podopiecznymi trenera Dariusza Różańskiego bardzo trudne zadanie, czyli derbowy pojedynek z Pilicą Białobrzegi.

W 27. kolejce bolesnej porażki w Mszczonowie doznała Energia Kozienice, która wiosną wyraźnie nie może ustabilizować formy. Szydłowianka triumfowała w starciu z Prochem Pionki. Serii meczów bez zwycięstwa Prochu już nawet nie ma co liczyć. Orzeł Wierzbica wywalczył remis w meczu z Wilgą Garwolin, podobnie jak Pilica Białobrzegi w pojedynku z Mazurem Karczew.

LIGA OKRĘGOWA

Sytuacja w tabeli ligi okręgowej powoli zaczyna robić się niezwykle ciekawa. Do zakończenia sezonu pozostało dziewięć kolejek, a dotychczas bezapelacyjny lider, Drogowiec Jedlińsk, złapał zadyszkę. Podopieczni trenera Pawła Góraka zanotowali dwa remisy z rzędu, najpierw z Zawiszą Sienno, a ostatnio z Zamłyniem Radom. Za tydzień Drogowiec podejmie Centrum Radom, czyli kolejną drużynę, z którą łatwo o zwycięstwo nie będzie.

W oglądanym meczu Zamłynie prowadziło aż do 90. minuty dzięki trafieniu Mateusza Strzeleckiego na początku pierwszej połowy. I właśnie w 90. minucie Michał Kucharczyk ponownie potwierdził, że jest jednym z najlepszych napastników na tym szczeblu rozgrywek. W sytuacji sam na sam nie pomylił się i skierował piłkę do siatki, wyrównując wynik. Mimo remisu z liderem, czyli teoretycznie dobrego wyniku, w obozie Zamłynia po meczu nie było radości.

Radości nie było też w obozie Drogowca. Remis oznacza stratę punktów, a w  obliczu zwycięstwa Powiślanki Lipsko w meczu z Centrum Radom, przewaga lidera nad wiceliderem zmalała do siedmiu punktów.

W pozostałych meczach 21. kolejki ligi okręgowej KS Warka pokonał Pilicę Nowe Miasto 2:1. Cenne 3 punkty z Głowaczowa przywieźli piłkarze Mazowsza Grójec. Najwięcej bramek padło w Potworowie. Tam miejscowy Klub Sportowy podzielił się punktami z Jodłą Jedlnia-Letnisko.