Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Dział: SuperGOL
Autor

Zapraszamy na kolejną odsłonę magazynu SuperGOL, w którym sprawdzamy, jak poradziły sobie w weekend drużyny piłkarskie regionu radomskiego.

II LIGA

Magazyn SuperGOL rozpoczynamy od relacji z piątkowego meczu Radomiaka z Olimpią Zambrów. Zieloni zremisowali 1:1 dzięki bramce Leandro w 89. minucie meczu. Cokolwiek by nie powiedzieć o grze Radomiaka, to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Przewaga w tabeli nad Puszczą Niepołomice i Siarką Tarnobrzeg topnieje w szybkim tempie i wszyscy zaczynają się niepokoić.

Olimpia Zambrów w pierwszych trzech wiosennych meczach nie zdobyła ani jednego punktu i straciła 9 bramek. Na tle tego zespołu Radomiak nie przypominał drużyny walczącej o awans. Decydującym momentem meczu był faul Pawła Tarnowskiego na Sebastianie Szerszeniu i rzut karny dla Olimpii, którego na bramkę zamienił Fabian Piasecki. Olimpia osiągnęła dokładnie to, co chciała. To, co trenowała przez cały tydzień i to w czym Radomiak nie był w stanie jej przeszkodzić.

Po strzelonym golu goście cofnęli się głęboko na własną połowę i umiejętnie bronili przed atakami Radomiaka, aż do 83 minuty, kiedy czerwoną kartkę ujrzał wprowadzony z ławki Łukasz Grzybowski. 6 minut później Radomiak wyrównał. Faulowany w polu karnym był Maciej Wojczuk, a jedenastkę na gola zamienił Leandro, który w tej sytuacji wykazał się stalowymi nerwami.

- Co się tyczy jakości gry, myślę że to był nasz najlepszy mecz wiosną - tak mówił na konferencji prasowej trener Verner Lićka. Trudno się ze słowami trenera zgodzić. Spośród czterech przeciwników, z którymi wiosną mierzył się Radomiak, Olimpia była rywalem najsłabszym. Przy świetnym dopingu blisko 3 tysięcznej widowni piłkarze nie odnieśli długo oczekiwanego zwycięstwa. Zawodnikom Radomiaka brakuje świeżości. Nie ma głodu piłki, nie ma płynności przy konsturowaniu akcji, nie ma fantazji, przyjemności z gry. Możliwą tego przyczyną jest bardzo ciężki zimowy okres przygotowawczy, 14 sparingów i bardzo ciężkie treningi na sztucznej murawie i na hali. Zimowe sparingi nie wyklarowały wyjściowej jedenastki, bo w każdym meczu zestawienie jest inne. Radomiak dobrze wygląda przede wszystkim w pierwszych połowach rozgrywanych spotkań, a w drugich wielu zawodników nie ma siły na dobrą grę. Tak było choćby w przypadku Simona Coliny, który w pierwszej połowie meczu z Olimpią prezentował się dobrze, a w drugiej niemal całkowicie zgasł. Pod koniec meczu łapały go skurcze. Problemem w grze Radomiaka może być też częste rotowanie pozycjami. Niektórzy zawodnicy w jednym meczu występują na 3-4 pozycjach, często nienaturalnych dla siebie.

Czas poważnie zastanowić się, jak z tych problemów wybrnąć, bo na ten moment jedyne, czego nie można zawodnikom odmówić, to wola walki i ambicja. Przed wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg poprawi się nieco sytuacja kadrowa Radomiaka. Do gry po pauzie za kartki wróci David Kwiek, a ze zgrupowania kadry U-19 powróci Mateusz Spychała. Wciąż z kontuzjami zmagają się Chinonso Agu, Maciej Świdzikowski i Damian Szpak. Cała trójka wróci do gry za około 2-3 tygodnie. W Kołobrzegu jak na każdym wyjeździe łatwo o punkty nie będzie, ale trzeba wierzyć, że zieloni złapią wiatr w żagle i wrócą na zwycięską ścieżkę.

IV LIGA

Nie było niespodzianki i przełamania serii meczów bez zwycięstwa Prochu Pionki. Zespół trenera Mariusza Sztobryna uległ na własnym stadionie wyżej notowanej drużynie MKS Piaseczno 0:1. Ostatnie zwycięstwo Proch zanotował 12 października ubiegłego roku w rozgrywkach Mirax Pucharu Polski, pokonując Broń Radom. Radości nie było po meczu z MKS-em. O zwycięstwie gości zadecydował gol z rzutu karnego autorstwa Daniela Dylewskiego strzelony w 45. minucie. Sytuacja w tabeli IV ligi dla Prochu robi się coraz bardziej nieciekawa. By skutecznie walczyć o utrzymanie, zespół z Pionek musi zacząć regularnie punktować. W 23. kolejce IV ligi jeden punkt w meczu z Mszczonowianką wywalczyła Broń Radom. Broniarze od 18. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamila Czarneckiego. Sensacyjne zwycięstwo w Przysusze odniosła Pilica Białobrzegi, pokonując Oskara aż 4:0. Sporo emocji przyniósł też mecz Orła Wierzbica z Energią Kozienice. Kozieniczanie dopisali do swojego dorobku cenne 3 punkty.

LIGA OKRĘGOWA

Z kolejnego zwycięstwa mogą cieszyć się piłkarze Zamłynia Radom, którzy w 17. kolejce ligi okręgowej pokonali Pilicę Nowe Miasto 1:0. Mecz był bardzo wyrównany, a na zwycięską bramkę podopieczni trenera Roberta Rogali musieli czekać aż do 79. minuty. Wtedy w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Damian Sadkowski i skierował piłkę do siatki. W końcowych minutach gospodarzom zabrakło skuteczności, bo zwycięstwo mogło być wyższe. To dziesiąty triumf Zamłynia w bieżącym sezonie.

WINDOOR CUP

W weekend odbyły się dwa turnieje finałowe kończące rozgrywki Windoor Cup. Młodzi zawodnicy z rocznika 2007 rywalizowali w sobotę Białobrzegach, a z rocznika 2008 w niedzielę w Kozienicach. W obu turniejach turniej był niezwykle emocjonujący a zwycięzców wyłoniło dopiero ostatnie spotkanie. W roczniku 2007 najlepsza okazała się Broń Radom. Z kolei w roczniku 2008 triumfował Radomiak. Obszerny reportaż ze wszystkich turniejów finałowych Windoor Cup zaprezentujemy wkrótce na antenie Telewizji Dami.

PIŁKA KOBIECA

Czwórka Radom ma już cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli zespołem. Radomianki pokonały Rysy Bukowina Tatrzańska 6:0. Natomiast wicelider I ligi, LKS Goczałkowice Zdrój zaledwie zremisował swój mecz 1:1. Następny mecz radomianki rozegrają także na własnym boisku. Tym razem podejmą ostatni w tabeli Gol Częstochowa. Natomiast trzecioligowe piłkarki Zamłynia Radom przygotowują się do inauguracji rundy rewanżowej. Podopieczne trenera Andrzeja Pluty przegrały sparing z drugoligowym KS Teresin 2:7. Oba gole dla Zamłynia Strzeliła Klaudia Żabicka.

windoor

Wkrótce na anetenie TV DAMI szeroki reportaż z turniejów finałowych WINDOOR CUP.