Dzisiaj jest: 11 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Barnaba, Feliks, Benedykt
INFOBIZNES

Kapliczka u zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej jest jedną z najstarszych w Radomiu. Koszt remontu to kwota 86 tysięcy złotych.

Na Placu Konstytucji 3 Maja trwa montaż słupków, które mają blokować wjazd samochodów na plac i tym samym uniemożliwić niszczenie nawierzchni placu. Koszt inwestycji to ponad 156 tysięcy złotych.

piątek, 14 czerwiec 2019 18:34

Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego

Autor

Otwarta w 1980 roku aleja jest już historią. Realizacja inwestycji, która kosztować będzie ponad 135 milionów złotych, potrwa do końca września 2020 roku.

Gmina Skaryszew sfinansuje montaż oświetlenia na ścieżce rowerowej z Radomia do Skaryszewa. Ponieważ koszt inwestycji przekroczy półtora miliona złotych, zostanie ona zrealizowana w dwóch etapach. W tym roku pojawi się wzdłuż ścieżki ponad 40 nowych lamp ledowych.

Zakończyła się budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką na osiedlu XV-lecia, pomiędzy blokami przy ulicach Chrobrego i Miłej. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Radomskie Centrum Sportu czyli hala sportowo-widowiskowa i stadion piłkarski przy ulicy Struga, czeka na dokończenie budowy. MOSiR na oferty od zainteresowanych firm będzie czekał 40 dni. Tymczasem znalazły się elementy konstrukcji trybun i dachu, które zostały złożone w jednej z hal na terenie Radomia i zabezpieczone dla przyszłego wykonawcy.

W najstarszych kamienicach na radomskim Rynku – po remoncie – swoją siedzibę będzie miało Muzeum Historii Radomia. Koszt to ponad 4 miliony złotych.

Firma Projektowa MiD z Gdańska zaprojektuje nowy wiadukt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską. Projekt powstanie za ponad 650 tysięcy złotych. Tuz obok wiaduktu od strony ulicy Szklanej – jak zapewnia PKP – powstanie także peron kolejowy Radom-Wschód.

wtorek, 28 maj 2019 16:47

Utrudnienia na ulicy Słowackiego

Autor

Uwaga kierowcy. Na ulicy Słowackiego na odcinku od ulicy Gromadzkiej do ronda Matki Bożej Fatimskiej, występują utrudnienia w ruchu. W tym miejscu rozpoczęły się prace prowadzone przez Wodociągi Miejskie.

Nowo wybudowany 8,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 - od mostu na Wiśle w Solcu nad Wisłą do drogi krajowej nr 79 w Lipsku - jest już otwarty. Inwestycja pochłonęła 54,5 mln zł. Budowa drogi nie byłaby możliwa dzięki unijnym pieniądzom i wojewódzkim.

Platforma TV Dami

Biznes i inwestycje

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Platforma TV Dami