Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Rosa lepsza od wicemistrza Polski

czwartek, 16 kwiecień 2015 16:28
Dział: Sport
Autor

Szlagier kolejki dla Rosy Radom. Zespól trenera Wojciech Kamińskiego nie dał szans liderowi tabeli ekstraklasy Stelmetowi Zielona Góra. Radomianie prowadzili niemal przez cały mecz.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom meczu i rewelacyjną postawę gospodarzy, kibice w hali MOSiR byli świadkami niecodziennego widowiska.

- Wiedzieliśmy, że tylko grając najlepiej, jak potrafimy, możemy odnieść sukces w starciu ze Stelmetem - powiedział Wojciech Kamiński, trener Rosy.

Dlatego Rosa od początku grała skoncentrowana, ofiarnie w obronie, a w ataku umiejętnie rozdzielała piłki. Radomianie wysoko wygrali pierwszą kwartę. Goście nie potrafili dotrzymać kroku miejscowym.

- Zaczęliśmy słabo. W pierwszej kwarcie nasza obrona była fatalna – stwierdził Saszo Filipovski, trener Stelmetu.

Rosa powiększała przewagę. Ale w czwartej kwarcie radomianom przytrafił się kryzys.

- Prowadziliśmy 19 punktami. Wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Stelmet potrafił zbliżyć się na trzy punkty – powiedział Wojciech Kamiński.

Goście robili co mogli, ale Rosa złapała drugi oddech i błyskawicznie odskoczyła rywalom.

- Goniliśmy Rosę przez niemal cały mecz. I w końcu zabrakło nam sił – dodał Saszo Filipovski.

Walka trwała do końca meczu. Ale radomianie nie zmarnowali okazji. Pokonali lidera tabeli Stelmet Zielona Góra 73:62.

- Myślami jestem już przy następnym meczu. Gramy bardzo ważne spotkanie z Energa Czarnymi Słupsk – powiedział Wojciech Kamiński.

O następnym meczu myśli już z pewnością trener Stelmetu. Ale lanie w Radomiu to prawdziwa lekcja pokory dla wicemistrza Polski.

- Rosa była od nas lepsza pod każdym względem – ocenił Saszo Filipovski.

Stelmet pozostał na fotelu lidera. Rosa awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.