Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Rosa miała lepsze atuty niż Trefl

sobota, 11 kwiecień 2015 13:51
Dział: Sport
Autor

Cenne zwycięstwo Rosy Radom. Choć podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzili przez niemal całą trzecią i czwartą kwartę, to gospodarze byli groźni do ostatniej syreny.

Trefl Sopot potwierdził, że jest trudnym, nieustępliwym rywalem. Tym większe brawa dla koszykarzy Rosy, że odnieśli zwycięstwo na terenie przeciwnika. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Atak radomian rozpoczął się w trzeciej kwarcie, którą Rosa wygrała dziesięcioma punktami. W ostatniej części spotkania zespół Wojciecha Kamińskiego kontrolował sytuację. Końcowy wynik to 80:76 dla Rosy. Kapitalne zawody rozegrał Danny Gibson, który zdobył 28 punktów. Rozgrywający Rosy sześć razy popisał się trójką. Warto też odnotować 17 punktów Michała Sokołowskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.