Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Miał być hit, a jest kit. Radomiak poległ w Częstochowie

niedziela, 11 wrzesień 2016 14:45
Dział: Sport
Autor

W 8. kolejce II ligi piłkarze Radomiaka przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:3. To najgorszy mecz tego zespołu za kadencji trenera Vernera Lićki.

Miał być hit, a wyszedł kit. Piłkarze pojechali do Częstochowy dzień wcześniej. Rozpoczynając mecz, mieli być wypoczęci, skoncentrowani i pełni energii. Po 2 minutach gry było już 1:0 dla Rakowa.

- Decydujące o wszystkich względach było wejście w mecz. Mieliśmy założenia taktyczne, by rozpocząć mecz wysoko, agresywnie, ale wejście w mecz było złe – mówił po meczu trener Verner Lićka.

W 30. minucie zieloni stracili drugą bramkę. Po przerwie liczni kibice Radomiaka obecni na stadionie Rakowa liczyli na to, że piłkarze rzucą się do odrabiania strat. Że gra całkowicie ulegnie zmianie. Że Radomiak stworzy sobie sytuacje strzeleckie i przestanie popełniać błędy w defensywie. Po 2 minutach 2. połowy było już 0:3. Obraz gry odmienił się dopiero po wejściu na boisko Chinonso Agu w 53. minucie. Sam Nigeryjczyk oddał dwa strzały, po których piłka wylądowała na słupku. Pytanie, dlaczego Agu nie grał od pierwszej minuty w obliczu kontuzji Leandro?

Błędem było też ustawienie Karola Kucharskiego na prawej obronie, gdzie wysoki i niezbyt doświadczony obrońca Radomiaka musiał raz za razem mierzyć się w pojedynkach indywidualnych z liderem Rakowa, szybkim, doświadczonym Piotrem Malinowskim. Ale rozliczanie poszczególnych zawodników zostawmy sztabowi trenerskiemu. Raków był zespołem lepszym w każdym elemencie gry. Przed kolejnym meczem z Polonią Bytom w składzie Radomiaka zapewne pojawią się spore zmiany, a w ciągu tygodnia środowisko piłkarskie będzie zadawało sobie jedno pytanie – dlaczego po dobrym meczu z Kotwicą przychodzi tak fatalny z Rakowem? Dlaczego zespół nie potrafi ustabilizować formy? Szerokie podsumowanie meczu i komentarz do tego, co wydarzyło się w Częstochowie, w poniedziałkowym magazynie SuperGOL.